Astrologia. Co można wyczytać z kosmogramu

Anna S | 03 czerwca 2013

flickr.com

flickr.com

Po co sporządzamy horoskopy? Co można z nich wyczytać? Jak powinien wyglądać profesjonalny kosmogram?

W gazetach mamy sporo różnorodnych horoskopów, w których możemy przeczytać co przyniesie nam bieżący miesiąc. Wykonywane są one dla poszczególnych znaków zodiaku. Co to oznacza? W takich prognozach astrolog uwzględnia jedynie położenie Słońca w danym znaku zodiaku. Wyróżniamy tutaj dwanaście znaków zodiaku,: Koziorożec, Wodnik, Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Ryby. Zmieniają się one co miesiąc, kiedy Słońce wchodzi w określony znak. Jednak odczytywanie przyszłości, czy uzdolnień danej osoby na podstawie samego położenia Słońca, jest niedokładne i często mija się z prawdą.

Załóżmy, że jesteś zodiakalnym Bykiem. Czytasz, że Byki są bardzo oszczędne, konserwatywne, lubią jeść, ważna jest dla nich materia. A ty wręcz przeciwnie, nie interesują cię sprawy materialne, lubisz częste zmiany i nie przepadasz za gotowaniem i konsumowaniem. Zastanawiasz się, czy astrologia kłamie? Otóż cechy przypisywane osobie mającej Słońce w konkretnym znaku mogą się zgadzać, ale niekoniecznie. Część ludzi urodziła się na przełomie dwóch znaków. Wówczas nie mają cech konkretnego znaku. Dlatego zodiakalny Byk może o wiele bardziej przypominać Bliźniaka. Żeby określić osobowość, uzdolnienia, charakter danej osoby- potrzebny jest profesjonalny kosmogram. Sporządzamy go na podstawie dokładnej daty urodzenia, czyli dnia, miesiąca i godziny (z minutami) oraz miejsca urodzenia. Kosmogram można wykreślić samodzielnie programem astrologicznym, albo w Internecie. W takim horoskopie oprócz znanego wszystkim położenia Słońca, określony zostanie ascendent oraz pozostałe znaki zodiaku, które przebywały w tym okresie w swoich planetach i domach oraz stworzyły określone aspekty względem siebie (trygony, kwadratury, opozycje, sekstyle).

Na podstawie wykreślonego kosmogramu- astrolog określa najważniejsze i kluczowe aspekty, bada tranzyty oraz określa położenie domów i planet. Żeby dobrze opracować horoskop potrzebne jest spore doświadczenie. Jeśli badamy pojedyncze aspekty, albo położenie planet pojedynczo (np. wenus w raku, ascendent w lwie) to znaczenia często się wykluczają i przeczą sobie. Ważne jest więc wzajemne i precyzyjne połączenie tych wszystkich znaczeń.

Osoby korzystające z usług astrologa, pytają najczęściej: Czy i kiedy wyjdę za mąż (ożenię się)? Czy będę miała dzieci (i ile, jaka płeć)? Jakie studia powinnam wybrać? Czy i kiedy znajdę pracę? Kiedy poprawi się moja sytuacja finansowa? Dlaczego choruję i kiedy wyzdrowieję? Co mnie czeka w przyszłości? Jaki jest mój cel życiowy?

Czy astrolog potrafi odpowiedzieć na te pytania? Doświadczony astrolog opierając się na profesjonalnym kosmogramie, przeważnie jest w stanie udzielić takich precyzyjnych informacji.

Astrolog określi Twoje mocne i słabe strony

Ze szczegółowego kosmogramu wyczytamy charakter danej osoby. Już pierwszy rzut oka wystarczy, by zobaczyć czy w horoskopie urodzeniowym przeważają jakości kardynalne, stałe, czy zmienne. Pozwoli określić dominujące żywioły oraz sposób w jaki są osadzone w horoskopie (woda, ogień, ziemia, powietrze), jak również które z planet są dominujące, które osłabione.

Kosmogram to wykres naszej psychiki. Pokazuje jak postrzega nas otoczenie, oraz jak my odbieramy ludzi i świat. Pozwala ustalić również nasze słabe strony, z którymi warto się mierzyć.

Kosmogram wskaże dziedziny w których możemy się z łatwością realizować, ponieważ opisuje nasze określone predyspozycje. Zapis urodzeniowy stanowi nasz potencjał z jakim przychodzimy na świat. Czy go wykorzystamy i w jakim stopniu- zależy już tylko od nas. Jednak pewne zdolności, czy trudności, które przyjdzie nam przezwyciężać zostały „zapisane w gwiazdach”. Można powiedzieć, że dusza sama zaplanowała sobie taką, a nie inną datę urodzenia, po to, żeby wypełnić swoje cele. Z punktu widzenia duszy, nie jest to czas przypadkowy, ale ściśle określony.

Przyszłość zapisana w horoskopie

flickr.com

flickr.com

A co z odczytywaniem przyszłości? Czy widać ją w horoskopie? W momencie urodzenia niektóre planety miały na nas decydujący wpływ, dominowały w tym czasie na niebie. One będą cały czas odgrywały decydująca rolę w kosmogramie danej osoby. W niektórych momentach naszego życia działają na nas bardziej, w innym mniej (zależy to od ich położenia). Na pewno jesteśmy podatni na ich oddziaływanie. Astrolog porównuje horoskop urodzeniowy z aktualnymi tranzytami planet (nakłada je na siebie) i może zobaczyć jak będą one na nas oddziaływały w danym okresie.

Tranzyty mogą być harmonijne i nieharmonijne. W astrologii prognostycznej badamy tranzyty poszczególnych planet: Słońca, Księżyca, Merkurego, Wenus, Marsa, Jowisza, Saturna, Urana, Neptuna, Plutona. Wszystkie one pełnią istotną funkcję w interpretacji, każda wpływa na inną sferę życia przynosząc dobroczynne wpływy wspomagające nasze działanie, bądź osłabia nasz potencjał i musimy bardziej się starać, żeby realizować swoje cele.

Bardzo ważną rolę odgrywają tranzyty Słońca, Jeśli są pomyślne to odczuwamy w tym okresie wzrost energii życiowej, mamy dobry humor. Natomiast nieharmonijne tranzyty Słońca powodują problemy z realizacją celów i wzmagają niepokój.

Astrolog potrafi wyznaczyć najkorzystniejsze daty na ślub, ciążę, czy zmianę pracy. Może określić również datę, kiedy najlepiej założyć firmę, czy podpisać jakąś umowę. Sprawdzi czy dany pomysł biznesowy ma szansę na realizację i czy okaże się udany. Również powie kiedy trzeba unikać np. podróży, jazdy samochodem, ponieważ stwarzają największe zagrożenie. Kosmogram wskaże nam więc najwłaściwsze momenty do podejmowania decyzji, pokaże kiedy łatwiej nam będzie zrealizować nasze plany i cele.

Astrolog na podstawie położenia Księżyca w horoskopie kobiety może ustalić nie tylko dni, które sprzyjają zajściu w ciążę, ale również wskazać określony moment zapłodnienia decydujący o płci przyszłego dziecka. Posługuje się tzw. metodą dr Jonasa, która również pozwala ustalić, kiedy kobieta ma największe (bądź najmniejsze) szanse na zajście w ciążę.

Astrologia partnerska

Najczęściej i najprościej można przeczytać horoskop partnerski wybierając znak zodiaku swój i partnera (np. on Koziorożec ona Byk). Sprawdź czy stworzycie dopasowany związek – zachęcają w książkach, czy na portalach internetowych. Czytasz, że Pan Koziorożec bardzo dobrze pasuje do Pani Byk. Bo oboje to znaki ziemskie, stałe, spokojne, pracowite i solidne. Ale twój Koziorożec wcale nie jest taki pracowity, a na pewno nie jest taki chłodny jak piszą w gazecie. O co chodzi, dlaczego to się nie zgadza? W horoskopach z gazet, prognozy oparte są jedynie na położeniach słońc dwojga partnerów więc nie są wiarygodne dla określenia czy dany związek jest zgodny i dopasowany. Astrolog wykreśla dwa szczegółowe kosmogramy, które nałożone na siebie tworzą poszczególne i unikalne aspekty, które mogą być harmonijne, albo konfliktowe. Może się okazać, że przykładowy Pan Koziorożec, wcale nie będzie wykazywał cech typowych dla tego znaku, a nawet będzie rozgadany i niezwykle wrażliwy i uczuciowy, ponieważ np. ascendent będzie miał w Wadze, Merkurego w Bliźniętach, Marsa w Rybach, a Wenus w Raku.

Horoskop partnerski pozwoli określić sposób w jaki podchodzimy do związku, również jakiego partnera pragniemy. U kobiet ideał mężczyzny wyznacza często położenie Marsa w określonym znaku zodiaku. Jeśli dziewczyna ma np. Marsa w Baranie będzie pragnęła dynamicznego, odważnego partnera w typie macho. U mężczyzn ideał kobiety sprawdzamy badając gdzie ulokowała się u niego planeta Wenus. Jeśli np. w Lwie to będzie szukał kobiety, która błyszczy i wyróżnia się w otoczeniu, natomiast spokojna, czy nieśmiała dziewczyna nie poruszy jego serca.

Astrolog nie powinien nikomu sugerować czy ma zawrzeć związek małżeński z danym partnerem. Powinien jedynie wskazać wszystkie „za i przeciw”, objaśnić jakie mogą wystąpić problemy i dlaczego mogą się one pojawić. Powie nam dlaczego czujemy silne przyciąganie akurat do tej osoby, chociaż np. nie jest wizualnie w naszym typie.

Astrologia partnerska pozwala na określenie wzajemnego dopasowania, poprzez opisanie jak dwie osoby działają na siebie. Jakie są ich preferencje, co da im spełnienie w związku oraz czy określona relacja będzie spokojna, harmonijna, czy może burzliwa i konfliktowa.

Profesjonalny horoskop ułatwia życie

Profesjonalny horoskop to pomocne narzędzie w poznawaniu i odkrywaniu samego siebie. Umiejętnie i świadomie wykorzystany może stanowić wielkie ułatwienie w codziennym życiu. Warto jednak pamiętać, że kosmogram wskazuje, naprowadza, podpowiada, ale tylko my sami swoim postępowaniem i działaniem możemy realizować nasze cele. Z powodzeniem wykorzystywać zapisane w gwiazdach możliwości, albo biernie oczekiwać na spełnienie marzeń, które nigdy nie nastąpi. Pamiętajmy, że tylko od nas samych i naszych chęci zależy realizacja celów i możliwości, które wyznacza nasz kosmogram.


Jeden komentarz

  1. Lu. pisze:

    Ja mam pytanie odnośnie kosmogramów w związku, mam nadzieję, że jakoś uzyskam odpowiedź tutaj. Otóż czy kosmogramy osób idealnie pasujących do siebie są do siebie przeciwne, czy może pokrywają się?

Dodaj komentarz