Aura. Metody poszerzania pola energetycznego człowieka

Anna S | 30 kwietnia 2013

czakry

Aura jest polem energetycznym znajdującym się wokół każdej istoty, czy rzeczy. Jej wibracje, specyficzny wygląd- określają w jaki sposób odbierają nas inni ludzie. Czy postrzegają nas jako osoby ciepłe, kontaktowe, czy może chłodne i dystansujące się. Ludzie, którzy widzą aurę mogą od razu powiedzieć czy ktoś jest zdrowy, czy chory. Potrafią również określić relacje łączące ludzi. Jeśli pola energetyczne dwojga ludzi nie przenikają się wzajemnie, to nie stworzą harmonijnego związku w przyszłości, choćby używali nie wiadomo jakich racjonalnych przesłanek i argumentów. Ich aura jasno pokazuje, że nie ma połączenia na poziomie dusz.

Chociaż aurę trudno zobaczyć wzrokiem- to jednak jej energie oddziałują na nas i sprawiają, że czujemy się dobrze, albo źle. Im większa, silniejsza aura- tym jesteśmy odporniejsi, zdrowsi psychicznie i fizycznie. Odczuwamy spokój, radość i harmonię ze światem.

Po wizycie w markecie, albo przebywaniu w tłumie ludzi otaczają nas różnorodne energie. Jeśli nie mamy skutecznego zabezpieczenia w postaci silnej aury- przychodzimy do domu zmęczeni i z bólem głowy. Po prostu nasza aura nie ma siły przeciwstawić się silnym energiom innych ludzi, którzy często są chorzy, nerwowi, nieszczęśliwi i agresywni. Zamiast nie przyjmować tych energii- my najczęściej chłoniemy je w siebie. Jeśli mamy silną aurę to nie dotrą do nas negatywne energie, ponieważ je odbijamy. Będziemy mogli wejść do szpitala, albo podstawówki na przerwę i nie rozboli nas potem głowa, ani nie będziemy się czuli zmęczeni, nerwowi, czy przytłoczeni.

Każdy z nas może dbać o stan aury. Wprawdzie pole energetyczne samo się regeneruje, jednak warto mieć świadomość co wpływa na nie korzystnie, a co mu szkodzi. Dbanie o aurę kojarzy się często z praktykami duchowymi, śpiewaniem mantr, medytacjami, czy skomplikowanymi ćwiczeniami. Istnieje jednak wiele prostszych sposobów, które każdy może z powodzeniem stosować na co dzień. Możemy sami oczyszczać naszą aurę i poszerzać jej zakres.

W szczególności zwracajmy uwagę na to co jemy i jak jemy. Niech będą to zdrowe produkty, które zawierają jak najmniej chemii. Starajmy się jeść uważnie, bez pośpiechu, starannie przeżuwając każdy kęs. Wszelkie nałogi (papierosy, alkohol, narkotyki) są niekorzystne dla zdrowia fizycznego i mają również zły wpływ na naszą aurę.

Proste sposoby na wzmocnienie aury:

Kontakt z przyrodą 

Każdy spacer, kontakt z przyrodą, zwierzętami, ze słońcem- sprawia, że nasza aura rozświetla się i poszerza. Warto chodzić boso po trawie, piasku, wówczas poprzez stopy nawiązujemy silny kontakt z ziemią, co sprawia, że nasz aura się wzmacnia. Najlepsze są miejsca czyste, nie skażone zbytnio cywilizacją, czyli lasy, jeziora, morze i góry. Nawiąż w nich kontakt z przyrodą, czyli usiądź pod drzewem, albo przytul się do niego. Poobserwuj rośliny, wsłuchaj się w śpiew ptaków i szum drzew. W ten sposób stajesz się częścią wszechświata, a twoja aura staje się jaśniejsza i świetlista.

Prysznic

Każdy może zastosować wizualizację, która oczyści aurę. Pod prysznicem możemy wyobrazić sobie, że spływająca z góry woda zabiera z twojego ciała wszystkie nieczystości i zabrudzenia, które odpływają w dół. Równie dobrze możemy wyobrazić sobie taki obmywający i oczyszczający prysznic wodny, czy „prysznic z białego światła”.

Otaczanie się białym światłem

Wycisz się i skoncentruj. Wyobraź sobie, że otacza cię bańka białego światła. Ma ono wielkie właściwości ochronne. Ty znajdujesz się w jej środku. Jesteś bezpieczna i silna. Białe światło odgradza Cię od świata i przepuszcza tylko pozytywne energie. Wszelkie negatywne nie mogą się przebić i nie przechodzą przez nią.

Ćwiczenia fizyczne 

flickr.com

flickr.com

Popularnym rodzajem ćwiczeń, które sprzyjają odczuwaniu energii w ciele jest joga, tai chi oraz tzw. rytuały tybetańskie.

Joga harmonizuje pracę czakr. Sprawia, że stajemy się wyciszeni i szczęśliwsi. Wpływa korzystnie na zdrowie.

W odróżnieniu od czasochłonnych i długich ćwiczeń jogicznych, rytuały tybetańskie zajmują ok. 15 minut dziennie. O ich powodzeniu decyduje systematyczność w ich wykonywaniu.

Silna aura to jasne, czyste kolory. Wzmacnianiu kolorów aury służą wizualizacje, medytacje. Każda medytacja sprzyja poszerzaniu pola energetycznego.

Wizualizacja z kolorami

Mamy w ciele czakry, które są ośrodkami energetycznymi. Można harmonizować ich działanie, uaktywniać je. Każda czakra położona jest w innym miejscu ciała i odpowiada za inną sferę życia.

Przykładowo czakra podstawy (korzenia) ma kolor czerwony, położona jest w dole kręgosłupa. Prawidłowo funkcjonująca czakra korzenia sprawia, że mamy siły witalne, widzimy sens życia, czujemy się pewnie.

Możemy poprawiać prawidłowość pracy naszych czakr poprzez wizualizację kolorami. Wyobrażamy sobie po kolei wszystkie czakry, zaczynając od czakry podstawy i nasycajmy je odpowiednimi żywymi i jasnymi kolorami. Czakrę podstawy wypełniamy kolorem czerwonym, czakrę seksualną pomarańczowym, czakrę splotu słonecznego żółtym, czakrę serca różowym i zielonym, czakrę gardła niebieskim, trzeciego oka indygo, a czakrę korony białym i fioletowym.

Prawidłowe oddychanie

Zwracajmy uwagę na to w jaki sposób oddychamy. Nie ma dużo przesady w stwierdzeniu, że świadomy oddech to świadome życie. Płytki i powierzchowny oddech oznacza nerwowość i zagubienie w życiu. Natomiast głęboki zwiększa naszą uważność i sprawia, że stajemy się wyciszeni i spokojniejsi. W zależności od stosowanej techniki oddechowej możemy pobudzić nasz organizm do aktywności fizycznej, bądź intelektualnej, uspokoić nerwy w stresującej sytuacji, albo odczuwać radość i zadowolenie.

Kamienie szlachetne

Poprzez swoje subtelne działanie energetyczne wpływają na nasze czakry, a więc i na aurę. Ich działanie jest delikatne, ale skuteczne więc warto z niego skorzystać. Wszystko czego potrzebujemy to wybrane kamienie z którymi możemy medytować kładąc je na określonych miejscach na ciele, albo po prostu nosić przy sobie. Np. czakrę podstawy wzmocnią kamienie w kolorze czerwonym, a gardła w niebieskim. Kamienie zawsze należy oczyścić, ponieważ pochłaniają negatywne energie.

Medytacja

Aura jest odwzorowaniem tego jak się czujemy, co myślimy, jak postrzegamy siebie i świat. Im pozytywniej myślimy, im lepiej się czujemy- tym piękniejsze jest nasze pole energetyczne.

Medytacje pozwolą wypocząć naszemu umysłowi, który na chwilę przestanie analizować i aktywnie rozmyślać. Wniesie w nasze życie spokój i zadowolenie, które zawsze sprzyjają wzmacnianiu aury. Jeśli będziemy spokojniejsi- to otoczenie i ludzie nie będą nas wyprowadzali z równowagi. W rezultacie nie będziemy przyciągać do siebie negatywnych energii.


Dodaj komentarz