Aura. Postrzeganie aury

Anna S | 02 kwietnia 2013

flickr.com

flickr.com

Aura jest polem energetycznym, które otacza osoby, zwierzęta, rośliny i przedmioty. Osoby widzące aurę postrzegają ją jako kolorowe plamy, obłoczki, które otaczają ciała, rzeczy. W zależności od struktury, formy, czy koloru tych barwnych plam- możemy interpretować w jakim nastroju jest dana osoba, jak również określać jej uzdolnienia, charakter, a nawet odczytać przeszłe życia.

Zazwyczaj nie widzimy aury, za to doskonale ją odczuwamy. To właśnie pole energetyczne sprawia, że kogoś lubimy od pierwszego wejrzenia, albo czujemy do niego nieuzasadnioną niechęć. Wibracje aury sprawiają, że odczuwamy nastrój niektórych osób (smutek, radość). Osoba widząca aurę od razu zobaczy, czy dane osoby się lubią, czy nie znoszą. Aura dwóch zakochanych w sobie osób (przyciągają się do siebie) łączy się i tworzy jeden piękny, pulsujący, najczęściej różowy obłok. Osoba jasnowidząca szybko zauważy, jeśli para osób odczuwa do siebie pożądanie seksualne (chociaż mogą one przebywać w różnych kątach pokoju). Jeśli spotkają się ludzie wrogo do siebie nastawieni, nie mający ochoty wchodzić ze sobą w interakcje- wówczas ich aury odpychają się od siebie, a dodatkowo każdy zamyka się szczelnie w swoją otoczkę, podświadomie nie pozwalając, aby aury się zetknęły.

Na obrazach religijnych często przedstawiano świętych ze złotą otoczką nad głowami. To właśnie jest aura, którą w taki sposób postrzegali uwrażliwieni artyści. Małe dzieci często widzą aurę. Zazwyczaj rysują ludzi w rożnych niespotykanych kolorach, np. mamę na niebiesko, albo tatę na czerwono. Malują w taki sposób, ponieważ aura przybiera (w zależności od naszego nastroju) określone kolory. Osoba, która się złości, czy jest agresywna będzie promieniowała wokół ciemną (zabrudzoną) czerwienią, a osobę, która uprawia sport- otaczać będzie piękna jasna czerwień.

Ludzie, którzy od dziecka posiadają dar widzenia aury są w stanie zobaczyć i wyczytać wiele informacji z Twojego pola energetycznego.

Czy każdy potrafi rozwinąć w sobie tę umiejętność? Zależy to na pewno od wrodzonych zdolności, ale również od chęci, wiary i wytrwałości w ćwiczeniach. Jednak postrzeganie pola energetycznego nie jest takie proste. Jeśli tak by było- to większość ludzi z pewnością widziałaby aurę. Istnieje kilka ćwiczeń, dzięki którym możesz spróbować nauczyć się widzieć pole energetyczne. Przystępując do ćwiczeń możesz najczęściej widzieć rożne powidoki, czy bardzo jasne kolory niebieski, albo szary. Z czasem możesz rozwinąć tę umiejętność, jednak wymaga to trochę czasu i uwagi i systematyczności. Najłatwiej jednak jest poczuć aurę.

Ćwiczenia na poczucie aury

flickr.com

flickr.com

Żeby poczuć aurę należy uwrażliwić czakry, czyli punkty na dłoniach. Najlepiej te na palcach (tzw. małe czakry). W tym celu rozetrzyj donie, aby pobudzić przepływ energii. Dobre rezultaty przynosi też intensywne, codzienne pocieranie ich szczoteczką. Możesz spróbować przybliżać i oddalać ręce od siebie, aby poczuć energię pomiędzy dłońmi. Pobaw się tą energią, staraj się nadać jej określony kształt, np. kulisty. Jeśli czujesz już energię- poproś inną osobę, żeby usiadła, lub stanęła obok ciebie. Przybliż dłonie do jej ciała, ale jej nie dotykaj. Potem stopniowo odsuwaj rękę. Powinieneś czuć gdzie skończy się poszczególna warstwa aury oraz jej zarys. Im więcej będziesz ćwiczył- tym lepiej będziesz odczuwać energię aury. W praktyce każdy uzdrowiciel jest w stanie dokładnie poczuć kształt Twojej aury, wyczuwając czy jest harmonijna i silna. Określić czy w jakimś miejscu nie nagromadziło się za dużo energii, lub przeciwnie- gdzie jest jej niedobór (odczuwa to jako wklęsłość).

Gdy będziesz już wyczuwał energię- możesz zacząć ćwiczyć widzenie aury.

Ćwiczenia na postrzeganie aury

W ćwiczeniu widzenia aury bardzo ważna jest umiejętność koncentracji i skupianie wzroku na jednym określonym punkcie przez dłuższy czas. Taka koncentracja uruchamia tzw. boczne widzenie (peryferyjne), co w praktyce oznacza, że aurę zobaczysz nie w miejscu na którym się koncentrujesz- tylko obok, najczęściej za tym punktem.

W słoneczny dzień wybierz się na dwór i spoglądaj w niebo. Dostrzeżesz dużo małych i szybko poruszających się białych, srebrnych puntów z przejrzystymi otoczkami. Spróbuj je poobserwować, a zobaczysz, że bardzo szybko przemieszczają się. Możesz zaobserwować taką zależność, że im więcej słońca- tym więcej jest tych kuleczek i szybciej migoczą.

Stosunkowo łatwo podjąć próby widzenia aury wpatrując się w rozgwieżdżone niebo. Podobnie jak w innych ćwiczeniach, skupiamy wzrok na wybranej gwieździe, a kątem oka staramy się dostrzegać pojawiające się wokół obrazy.

Następne ćwiczenie również jest dość proste i przeważnie każdemu udaje się w miarę szybko zaobserwować aurę. Na ciemnym tle, albo o zmroku spróbuj złączyć ręce, tak aby obie dłonie stykały się palcami. Skup wzrok w miejscu, gdzie dotykają się palce. Chwilę potrzymaj tak dłonie, a potem bardzo powoli odsuwaj je od siebie. Powinieneś dojrzeć szaro-białą „nitkę”, która rozciąga się, gdy odsuwasz palce. Jest to właśnie pierwsza warstwa Twojej aury, którą najłatwiej zobaczyć.

Do ćwiczeń bardzo dobrze nadaje się również świeca.

Na ciemnym tle postaw świecę i zapal ją. Następnie skoncentruj się i wpatruj się w jej płomień. Po chwili zobaczysz, że wokół płomienia pojawiają się nowe kolory, które rozchodzą się wokół świecy. Stopniowo stają się coraz większe i przybierają bardziej intensywne kolory. Jest to aura świecy. Poprzez kolorowe światła, najczęściej pastelowe, mogą przechodzić złote, albo srebrne promienie, które stają się coraz dłuższe.

Gdy zobaczysz już aurę dłoni oraz aurę świecy- możesz poćwiczyć widzenie pola energetycznego roślin. Zerwij jakiś liść i połóż go (najlepiej przyklej) na białej kartce. Potem obrysuj jego kontury i postaraj się skoncentrować na liściu. Widzeniem bocznym powinieneś zobaczyć różne kolory i promienie rozchodzące się w rozmaite strony od liścia. Spróbuj je narysować. Rośliny często emanują pięknymi kolorami. Jednak, gdy jest to zerwany liść- zwróć uwagę na jego łodygę. W tym miejscu powinieneś zaobserwować zakłócenia, wynikające z gwałtownego rozdzielenia liścia z rośliną. Najczęściej zauważysz tam odcienie czerwieni.

Jeśli zaobserwowałeś aurę świecy, swoich dłoni, czy roślin- przyszedł czas na dostrzeganie pola energetycznego innych osób. Poproś kogoś by stanął, lub usiadł na tle jasnej ściany. Najlepiej żeby był ubrany na biało. Osoba może zamknąć oczy i nie powinna się ruszać, gdyż na początku utrudni to obserwację i dostrzeżenie aury. Podobnie jak wcześniej, gdy koncentrowałeś się na jednym punkcie, wpatruj się jakby przez nią. Wokół głowy i ramion powinieneś zobaczyć kolory. Najczęściej jest to kolor jasnobłękitny, mogą pojawić się zielone, czy żółte akcenty. Trochę trudniej zobaczyć kolory tułowia, czy okolic serca (chyba, że osoba zdejmie ubranie). Najłatwiej bowiem zobaczyć aurę wokół nagiego ciała, które nie jest niczym przykryte.

Interpretacja aury

Najprostsza zasada w interpretacji aury mówi o tym, że im jaśniejsze i czystsze kolory- tym lepiej. Wszelkie zabrudzone, mętne kolory mogą świadczyć o chorobach, lub problemach. Generalnie wokół każdej czakry, jeśli prawidłowo pracuje, powinieneś dostrzec jasne kolory. Jeśli w obrębie danej czakry istnieją jakieś blokady- to możemy zaobserwować np. czarne plamki, lub inne zabrudzenia w tym miejscu. Przykładowo czakram serca jest w kolorach jasnej zieleni i różu. Wszelkie przebyte cierpienia, lub jeśli odczuwamy brak miłości- sprawiają, że w rejonie serca możemy mieć różne ciemne przybrudzenia.

Warto przyjrzeć się oczom. Kolor wokół nich może świadczyć o przeszłych wcieleniach. Przykładowo, jeśli jest to czysty fiolet– to osoba w przeszłości intensywnie zajmowała się duchowością, albo białą magią. Jeśli jest to zgniła zieleń- to osoba prawdopodobnie parała się czarna magią. Brąz świadczy o przebytych trudnych fizycznie wcieleniach.

Oglądając aurę przyglądamy się również okolicom czoła, gdzie najczęściej widać otwarte, lub zamknięte trójkąty. Może ich być kilka, mogą być w różnych kolorach (najczęściej są błękitne i różowe).

W aurze widać też często tzw. myślokształty, czyli wszelkiego rodzaju figury (stożki, trójkąty) i dyski (szczególnie w okolicach głowy). Jeśli osoba ma połączenie ze Źródłem- wówczas kanał nad głową (przeważnie biały) jest otwarty (wyglądem przypomina odwrócony lejek). Czasami aura wokół głowy przypomina kształtem zamknięty hełm, ale bez połączenia kanałem w górę. Nad głową można często zaobserwować opiekunów duchowych, anioły, bądź inne duchowe istoty.

Widzenie aury jest przydatne, można potwierdzić swoje odczucia względem osób, zobaczyć ich nastrój, usposobienie. Można też wcześniej dostrzec choroby i odpowiednio im zapobiec. Jednak przede wszystkim jest to niecodzienne, wyjątkowe doświadczenie, które zbliża nas do duchowego wymiaru istnienia, w którym widzimy i czujemy więcej niż zazwyczaj.


Dodaj komentarz