Channeling. Na czym polega

Anna S | 27 września 2013

flickr.com

flickr.com

Zwany popularnie kanałowaniem. Jest sposobem, dzięki któremu można kontaktować się z istotami z innych wymiarów. Są to energie, które nazywamy Aniołami, lub inne byty, zamieszkujące nieznane nam cywilizacje i światy. Jak wygląda ta technika, czy jest bezpieczna? Czy każdy może odbierać informacje i przekazy?

Kto może odbierać przekazy?

Przekazy odbiera osoba zwana popularnie medium. Łącząc się telepatycznie staje się przekaźnikiem, który może odbierać w sposób automatyczny, albo intuicyjny. Pierwszy sposób polega na spisywaniu przekazu w odmienionym stanie świadomości poprzez tzw. pismo automatyczne. Medium może również rysować, albo mówić (często innym głosem). Zazwyczaj nie zdaje sobie sprawy z tego co mówi oraz z treści spisanych wiadomości. Nie panuje nad swoją ręką, która automatycznie kreśli na kartce znaki, albo pisze informacje.

W metodzie intuicyjnej medium również łączy się telepatycznie ze źródłem, ale panuje nad swoim głosem, ręką. Głosy i treść komunikatów słyszy w głowie, przybierają one formę myśli. Medium jednak ma świadomość, że nie należą one do niego, tylko do innych energii.

Sesja channelingowa polega przeważnie na tym, że medium zadaje pytania, na które otrzymuje odpowiedzi.

Czy każdy może odbierać przekazy?

Odbieranie przekazów odbywa się w innym stanie świadomości. Komunikaty napływające z innych wymiarów pochodzą najczęściej z wyższych poziomów wibracyjnych. Dlatego, żeby połączyć się z nimi trzeba umieć wchodzić w te inne wibracje. Nie każdy jednak może wejść na wyższe wibracje. Gdy mimo to, będąc w niskich wibracjach, łączy się z innymi istotami, to nietrudno przewidzieć, że mogą pojawić się negatywne energie. One również, przeważnie dla żartów, albo w innej, niezbyt dobrej intencji, przekazują nam swoje opinie i myśli. Dlatego jeśli nie miałaś do tej pory kontaktu z innymi energiami, możesz mieć problemy z odróżnieniem tego, czy energia, która się pojawia przychodzi w miłości (czyli najwyższych wibracjach), czy ma złe intencje (niskie wibracje).

Czy warto odbierać przekazy?

Zdania są podzielone. Jedni twierdzą, że nie, bo nie można im ufać. Nie maja przekonania do medium, twierdzą, że nie wiadomo kto „jest po drugiej stronie”.

Inni są zafascynowani przekazami, w których upatrują możliwość poszerzenia swojej wiedzy na tematy, których nigdzie więcej nie można znaleźć. Zawierają one ciekawe wiadomości o przyszłości Ziemi, o innych cywilizacjach. Nie można zaprzeczać, że istoty wysokowibracyjne z innych wymiarów np. Anioły dysponują o wiele większą wiedzą, niż ludzie. Przekazują nam informacje, których jeszcze nie jesteśmy w stanie zrozumieć. Ale każdy taki czysty i wysoki przekaz otwiera nasz umysł i co najważniejsze serce, na nowe sprawy, niesłychanie poszerzając naszą świadomość.

Przekaz przekazowi nierówny

flickr.com

flickr.com

Możesz spotkać channelingi, które przepełnione są negatywną energią, którą tworzą niezbyt miłe słowa i treści. Krytykują i osądzają innych, podając swoje prawdy i dowodząc, że tylko one są słuszne i prawdziwe. Są również przekazy wypełnione miłością. W nich nie ma nakazów, osądzania. Są pełne empatii, zawierają wskazówki w formie rad, które możesz przyjąć, ale nie nakazują posłuszeństwa, czy w żadnym razie nie straszą. Przekazy od innych cywilizacji zazwyczaj mówią często o przyszłości Ziemi. Wskazują i objaśniają po co się z nami kontaktują, przepowiadają co nas czeka.

Są też przekazy od dusz. Te z kolei nigdy nie powiedzą o przyszłości. Dlaczego? Bo duszy nie interesuje ani przeszłość, ani przyszłość, lecz tylko to co jest teraz. Nie interesują ją też sprawy materialne, czy układy. Dusza wskazuje nam to co jest dla niej istotne, czyli to, czy jest spełniona. A spełnienie duszy to najczęściej miłość, dobro i pokonywanie swoich słabości. Po to bowiem się wcieliła. Dlatego dusza często nam powie to wszystko, z czego możemy nie zdawać sobie sprawy, bo nas pozornie nie interesuje. Gdy pytamy duszę „kiedy znajdę miłość”, to ona może nam powiedzieć np. „okazuj siebie”, co oznacza, że jeśli nie będziesz wyrażać swoich odczuć, to nie otworzysz się na miłość. A skoro się nie otworzysz– to jak masz ją znaleźć?

Pozornie słowa nie mające związku z naszym problemem, mają nas naprowadzać do pracy nad sobą, a dopiero wewnętrzne zmiany w nas samych sprawią, że zmieni się rzeczywistość wokół nas.

Możemy też otrzymywać przekazy od opiekunów i przewodników duchowych. Mają one najczęściej wydźwięk wspierający, dodają otuchy. Czujesz wsparcie, prowadzenie, to że nie jesteś sama, że masz koło siebie bliskie istoty.

Możemy również otrzymywać przekazy od bliskich nam dusz osób, które zmarły. Przede wszystkim są one potwierdzeniem tego, że istnieje „życie po śmierci”, że jest wymiar w którym przebywają dusze osób, które zmarły, a które są nam bliskie. Treści takiego przekazu są różnorodne. Osoba zmarła najczęściej wie co trapi i boli twoja duszę. I usiłuje przekazać ci najczęściej słowa otuchy, czasami rady, a czasami słowa nawiązujące w luźniejszy sposób do przeszłości. Tego co zostawiła, a co według niej nie zostało rozwiązane. Czasami dusza osoby zmarłej o coś prosi. Najczęściej o modlitwę, czasami o wybaczenie.

Czy warto zajmować się channelingiem?

Sam musisz zdecydować. Jeśli jesteś w wysokich wibracjach, to możesz spróbować. Jeśli jednak treść przekazu będzie zawierała negatywne treści, czyli: osądzanie, nienawiść, krytykowanie, a nawet przekleństwa, to czym prędzej wycofaj się z takiego kontaktu, gdyż jest to niebezpieczne. Naprawdę są w Polsce dobre media, które potrafią odczytywać przekazy. Do tego potrzebne jest doświadczenie. Świat energii kieruje się innymi prawami, jest bardziej nieprzewidywalny, często dla nas niezrozumiały. Nie mając doświadczenia w przebywaniu w takim świecie, po prostu możemy nie wiedzieć co zrobić, albo nie zdawać sobie sprawy z zagrożenia.


Dodaj komentarz