Domy astrologiczne

Anna S | 07 października 2013

flickr.com

flickr.com

Kosmogram można porównać do teatru, w którym planety są aktorami, a domy astrologiczne to tło, scenografia. W teatrze rozgrywa się sztuka, którą nazywamy „życiem”. Planety, czyli aktorzy to Ty sam(a) oraz inni ludzie, zarówno rodzina jak i dalsi znajomi. Spotykasz ich w różnych obszarach swojego życia. Te obszary są nazywane w astrologii domami, a każdy z nich odpowiada za inną sferę życia, stanowi inną dekorację.

Analizując kosmogram rozpatrujesz w jakim znaku zodiaku posiadasz każdy dom oraz jakie planety ulokowały się w tym domu i jakie aspekty tworzą z innymi planetami. Dlatego niezwykle istotna jest chociaż ogólna znajomość znaczenia poszczególnych domów.

Pierwsze 6 domów opisuje doświadczenia jednostkowe, odnosząc się do „JA”

Dom 1-  Ego, Ja

Zaczynamy od znaku Barana (planeta Mars) jest on naturalnym władcą tego domu. Dom ten oznacza „JA”, próbujemy określić siebie (kim jestem). Oznacza nasz wygląd zewnętrzny, to jak postrzega nas otoczenie oraz w jaki sposób wyrażamy siebie, w jaki sposób podchodzimy do życia. Jaki mam temperament? Jak jestem odbierana przez innych?

Dom 2- Posiadanie

Naturalnym władcą jest Byk i odpowiada mu planeta Wenus.  Co posiadam i w jaki sposób dążę do zaspokojenia swoich potrzeb materialnych?  Czy interesuje mnie gromadzenie dóbr materialnych, a może „gromadzenie” wiedzy, czy wzbogacanie ducha? W jaki sposób je realizuję? Jakimi zasadami się kieruję w życiu?

Dom 3-Komunikacja

Naturalnym władcą są Bliźnięta, odpowiada mu planeta Merkury. Opisuje  komunikację, czyli w jaki sposób tworzymy relacje międzyludzkie. Obrazuje naszą inteligencję, wykształcenie, sposób wyrażania się. Jak myślę, kojarzę, komunikuję się ?

Dom 4- Emocje, dom rodzinny

Co czuję? naturalnym władcą jest Rak. Jest to dom w którym badamy nasz dom rodzinny. W aspekcie przeszłości pokazuje nasze korzenie, dom rodzinny, jednego z rodziców, a w aspekcie teraźniejszości obrazuje dom rodzinny jaki sami zakładamy.

Dom 5- Twórczość. Przyjemności. Dzieci i ciąża

Naturalnym władcą jest Lew, odpowiada mu planeta Słońce. Tutaj „badamy” nasze ciąże i  dzieci, ale także romanse, miłości. Również rozrywki, czyli w jaki sposób lubimy spędzać wolny czas. Mówi o naszych talentach artystycznych, twórczości, w jaki sposób chcemy wyrażać swoje zainteresowania i emocje. To dom kreacji i tworzenia. Czy lubię tworzyć i jak to przejawiam w życiu?

Dom 6- Codzienność

Naturalnym władcą jest Panna, odpowiada mu planeta Merkury. Obrazuje naszą pracę i zdrowie. Czy dbam o swoje zdrowie? W jaki sposób funkcjonuję „na co dzień” w zwykłych , sytuacjach, codziennych czynnościach?

Następne 6 domów (od 7 do 12) odnoszą się do „MY”, pokazują Twoje relacje z innymi ludźmi

Dom 7- Ja i inni

Małżeństwo i związki. Naturalny władcą jest Waga, odpowiada mu planeta Wenus. Określany słowem „MY”, czy domem związków, małżeństwa. Jaki związek stworzysz? Stabilny, stały, czy może są tam rozstania, albo rozwód? Ilu partnerów będziesz miał(a)? W jaki sposób będziesz tworzyć swoje relacje zawodowe? Jak się będą układać? Jaki partner Cię pociąga, jakiemu Ci się trudno oprzeć?

Dom 8- Ja i społeczeństwo

Naturalnym władcą jest Skorpion, odpowiada mu planeta Pluton. To bardzo znaczący dom, odgrywa dużą rolę w kosmogramie. Dom seksu i śmierci.

Dom 9- Aspiracje, religia

Poznawanie i odkrywanie, podróże. Naturalnym władcą jest Strzelec, planeta Jowisz. Pokazuje twoje aspiracje, do czego dążysz w życiu. Pokazuje zainteresowania, szczególnie te głębokie , twoje wykształcenie oraz stosunek do religii.

Dom 10- Kariera

Naturalnym władcą jest Koziorożec, planeta Saturn. To dom kariery. Co osiągniesz i w jaki sposób? Czy odniesiesz sukces zawodowy? Jaki zawód do Ciebie pasuje? Obrazuje twój status społeczny. Tutaj znajdziesz również drugiego ze swoich rodziców.

Dom 11- Marzenia i wizje

Naturalnym władcą jest Wodnik, odpowiedzialna planeta to Uran. To dom przyjaźni. Czy potrafisz tworzyć przyjaźnie i jak one wyglądają? Czy są głębokie, serdeczne, czy może to tylko powierzchowne znajomości? Tutaj odnajdziemy swój cel życiowy, ale również te wszystkie zdarzenia, których nie sposób przewidzieć, czyli tzw. wypadki losowe.

Dom 12- Podświadomość, duchowość

Naturalnym władcą są Ryby, planeta Neptun i Jowisz. Zwany domem śmieci, albo tajemnic (ale tych nieświadomych, nadnaturalnych). Pokazuje rozwój duchowy.


Dodaj komentarz