Istoty Natury. Wróżki, Elfy, Skrzaty, Jednorożce

Anna S | 11 kwietnia 2013

flickr.com

flickr.com

Dobrze znane z baśni i legend. O ile ludzie wierzą w Anioły- to Wróżki, Elfy, Krasnoludki wywołują uśmiech na ich twarzach. Kojarzą się z bajkami, często z fantastyką rodem z Tolkiena. Czy możliwe, że żyją obok nas, tylko ich nie widzimy?

Jako dzieci wierzyliśmy w Istoty Natury, czytaliśmy w baśniach o dobrych wróżkach, które pomagały ludziom, oglądaliśmy ich wizerunki w książkach, chętnie zakładałyśmy kostiumy na bale w przedszkolu. A może nawet w dzieciństwie widywałaś wróżki? Pokazują się one bowiem małym dzieciom, które potrafią patrzeć na świat otwartym sercem.

W ezoteryce świat Istot Natury nie jest niczym niezwykłym. Istnieją Wróżki, Elfy, czy Skrzaty, Jednorożce i mnóstwo innych istot. Są niezwykle trudno dostrzegalne dla naszych oczu. Duchy Przyrody pochodzą z eteru, z substancji świetlnych, dlatego są bardzo delikatne. Bez problemu mogą zobaczyć je tylko jasnowidzowie, którzy postrzegają światy astralne. Istoty przyrody, podobnie jak inni mieszkańcy światów duchowych mogą przybierać dowolne kształty.

Jeanne Ruland podzieliła Duchy Natury na: Boreasze, Demony, Dewy, Smoki, Jednorożce, Elementale, Elfy, Anioły Przyrody, Fauny, Wróżki, Koboldy, Nimfy, Olbrzymy, Syreny, Sylfy, Trolle, undyny, Wampiry, Wodniki, Krasnale i Karły. Natomiast według żywiołów wyróżniła: Istoty Przyrody, Istoty Eteru, Istoty Powietrza, Istoty Wody, Istoty Ziemi, Istoty Ognia.

Wszystkie Duchy Natury łączy jedna misja, którą jest ochrona natury: roślin i zwierząt. Czuwają nad ich bezpieczeństwem i dobrem. Strzegą również żywiołów.

Żeby liczyć na pomoc Istot Natury trzeba wierzyć w ich istnienie, a także dbać o przyrodę. Istoty te widzą naszą aurę, czyli energie, którymi emanujemy. Od razu zauważą czy jesteś przyjaźnie nastawiona do przyrody i czy ją szanujesz.

W czym mogą nam pomóc? Praktycznie we wszystkich aspektach życia, jeśli tylko zwrócimy się do nich o pomoc. O co można je prosić?  Praktycznie o wszystko, czego potrzebujesz. Mogą pomóc Ci odnaleźć zagubione przedmioty, albo znaleźć pracę, czy miłość. Przede wszystkim otwierają nas na kontakt z naturą, sprawiając, że głębiej i intensywniej odczuwamy swoją łączność ze wszechświatem. Często również uzdrawiają. Szczególnie chętnie pomagają dzieciom, ponieważ one wierzą w nie i często je widzą.

flickr.com

flickr.com

Wróżki: zwane też aniołami natury. Żyją w bliskim kontakcie z przyrodą, którą się opiekują. Są malutkie, delikatne, zwinne i piękne. Posiadają małe skrzydełka (owadzie). Od Aniołów odróżnia je to, że mają ego (tak jak ludzie). Sprawia to, że mogą oceniać innych, nie darzą nas bezwarunkową miłością. Jeśli źle traktujesz przyrodę, pozwalają sobie na psikusy. Wróżki kochają muzykę i taniec. Przypominają nam, że w życiu ważna jest zabawa i odczuwanie radości. Zwracają uwagę, że każdy potrzebuje bliskości z naturą, dlatego powinniśmy o nią dbać.

Jeśli chcesz nawiązać z nimi kontakt to zostaw im w prezencie jakiś drobiazg. Wróżki uwielbiają kamienie szlachetne (np. kryształy górskie). Potem zrób coś dobrego dla przyrody, nakarm zwierzęta, podlej rośliny itp.

Doreen Virtue w książce ”101 wróżek” podaje sposoby na uszczęśliwienie wróżek. Możemy umieścić w ogrodzie karmnik dla ptaków, zostawiać im słodycze, używać ekologicznych środków czyszczących oraz nie używać chemii w pielęgnacji ogrodu. Przede wszystkim cieszyć się życiem, wypoczywać w ogrodzie i okazywać radość z kontaktu z przyrodą.

Elfy: należą do świata ziemi i powietrza. Są niewielkiego wzrostu, posiadają skrzydełka podobne do skrzydeł motyla oraz spiczasto zakończone uszy i lekko skośne oczy. Zajmują się głównie światem przyrody. Są niezwykle radosne i ruchliwe. Niezbyt chętnie nawiązują kontakt z ludźmi, ponieważ pochłaniają je głównie własne sprawy. Jednak gdy obudzisz w sobie miłość i szacunek- potrafią okazać wsparcie. Jeśli uda Ci się z nimi połączyć- to otworzysz się na nowe doznania, dzięki którym lepiej odczujesz piękno otaczającej przyrody oraz spojrzysz na świat dostrzegając cuda. Elfy mają wielką duchową moc, potrafią przekształcać obrazy, uczucia, wizje, także uzdrawiać.

Jednorożce: Kojarzone z czystością i niewinnością. Żyją w świecie eteru, czystego światła (tam gdzie Anioły). W odróżnieniu od Aniołów (które trafiają do naszych serc) Jednorożce kontaktują się wprost z naszą duszą. Nie ukazują się każdemu, ponieważ trzeba mieć otwarte serce. Jednorożce są są wolne i cenią sobie samotność. Diana Cooper, autorka książki o Jednorożcach, pisze, że Jednorożce ochraniają, pomagają w komunikacji, inspirują i wspierają nas w naszych działaniach. Każdy może przywołać swojego Jednorożca, prosząc go o przybycie. Zamykając oczy możesz go ujrzeć umysłem, albo poczuć jego dotyk. Czasami jest on bardzo delikatny, tak że można mieć wątpliwości, czy nie zasugerowaliśmy sobie czegoś, ale niekiedy jest on bardzo wyraźnie odczuwalny. Możemy również ręką spróbować wyczuć energię naszego Jednorożca, a wtedy ze zdumieniem możemy odkryć, że czujemy kształt głowy, tułowia i rogu. Jednorożce, podobnie jak konie, mogą być białe, albo czarne, szare, nawet srebrne, albo złote. Natomiast ich grzywy mogą przybierać różnobarwne kolory, nawet czerwone, różowe, czy niebieskie.

Nimfy: To niezwykle subtelne, tajemnicze istoty. Dbają głównie o zbiorniki wodne. Czarują swoim powabem, chętnie go prezentują, ale jest to zawsze tylko kuszenie i uwodzenie. Popularne określenie „nimfomania” oznaczające stan ponadprzeciętnego pobudzenia i potrzeb seksualnych u kobiet- pochodzi właśnie od nimf. Nimfy pomagają nam utrzymać w czystości nasze pola energetyczne. Kontakt z Nimfami możesz nawiązać głównie nad jeziorami, rzekami. Poproś Nimfy, żeby się z Tobą skontaktowały. Wpatrując się w bieg wody staraj się wczuć w jej energię. Wizualizuj, że płynąca woda oczyszcza Cię z wszelkich toksyn, które spływają dalej, np. w ziemię.

Jak nawiązać kontakt z Duchami Natury?

flickr.com

flickr.com

Najlepiej iść na łono przyrody, ponieważ Duchy Natury najchętniej przebywają w takim środowisku. Lubią miejsca niezanieczyszczone, najlepiej dziką przyrodę. Potem możesz odezwać się do nich, albo śpiewać, czy napisać list z prośbą. Pamiętając, żeby zawsze być uczciwym i prawdomównym, otwartym i radosnym. Nic tak nie przyciąga Istot Przyrody jak pogoda ducha, umiejętność cieszenia się każdą chwilą i dostrzeganie piękna wokół nas. Wróżki i Elfy uwielbiają taniec, muzykę i śpiew, więc jeśli naturalnie zaczynasz śpiewać, czy tańczyć– wówczas prawdopodobnie same pojawią się wokół Ciebie.

Jeśli podejmiesz próbę nawiązania kontaktu z Duchami Natury- to niekoniecznie spodziewaj się, że je od razu zobaczysz. Jeśli odpowiedzą na Twoje prośby, to prawdopodobnie na początku zobaczysz znaki. Trzeba tylko umieć je dostrzegać. W ogrodzie zaczną lepiej kwitnąć kwiaty i rosnąć rośliny, chętniej będą przebywać tam zwierzęta, a ty sama również będziesz lepiej wypoczywać w tym miejscu. Potem możesz poczuć energię Istot Natury, którą odczujesz jako radość i szczęście. Znaki, które dają, są niekiedy bardzo subtelne. To muśnięcie wiatru w Twoich włosach, to cichy dźwięk dzwonków, piękny zapach, który nie wiadomo skąd się pojawił, albo jakieś piórko spadnie przed Twoje nogi, czy chmura na niebie ułoży się w cudowny kształt.

Potem możesz poprosić o spostrzeganie ich oczami. Przydatne będzie tutaj tzw. widzenie boczne. Wpatrując się wprost w daną rzecz- możesz jej nie widzieć, ale kątem oka jak najbardziej będzie to możliwe. Oczami dojrzysz je jako małe, mrugające, kolorowe światełka, a nawet malutkie ludziki.

Jeśli nawiążemy kontakt z Duchami Natury i zaczniemy zgłębiać literaturę fantastyczną- to okaże się, że autorzy za bardzo nie fantazjowali, a prawdopodobnie wierzyli w swoje wizje i historie, może nawet mieli kontakt z istotami, które tak sugestywnie opisali.


Dodaj komentarz