Jak odblokować czakrę gardła

Anna S | 19 lutego 2016

czakry

Czakry zwane czakramami to centra energetyczne w ciele człowieka. Prawidłowo funkcjonujące czakry są podstawa dobrego zdrowia i samopoczucia. Natomiast zablokowane czakry wywołują choroby, czy trudności życiowe.
Czakra może być osłabiona albo zablokowana (zamknięta). W pierwszym przypadku należy ją wzmocnić, w drugim odblokować.

Czakra gardła. Odpowiedzialna za wyrażanie siebie bez lęku, czy wstydu. Jeżeli czakra gardła funkcjonuje prawidłowo to nie masz żadnych problemów ze szczerą komunikacją. Mówisz to co myślisz, nie przejmujesz się opiniami innych ludzi. Otwarta czakra gardła i serca łączą się ze sobą, wzmacniają i sprawiają, że mówisz swoją prawdę swoim głosem. Taki głos i słowa mają moc i wibrację, która uzdrawia. Przy blokadach czakry gardła głos może być ściśnięty, nie ma mocy.

Otwarta czakra gardła to również kreatywność i natchnienie twórcze. To otwarcie się i duża wrażliwość na słowa, kolor, dźwięk. Mają ją otwartą artyści, w szczególności muzycy, również poeci, tancerze i malarze. Jeżeli mają ją przyblokowaną, to wówczas nie czują połączenia z boską energią, a ich praca jest mechaniczna i mało kreatywna, a ich „sztuka” chociaż może „zewnętrznie” wyglądać ładnie, to jednak nie jest w stanie wzruszać czy wywołać głębokich odczuć w ludziach.

skutki zablokowania czakry gardła

Jeżeli czakra gardła jest mocno zablokowana to gdy się skupisz, możesz odczuć ściśnięcie w gardle. Spróbuj powiedzieć głośno słowa, które „nie mogą ci przejść przez gardło” i zwróć uwagę czy nic nie „uwiera” cię w gardle.
Emocje, które najbardziej blokują przepływ energii w tej czakrze to: niewypowiedziany żal, poczucie winy, ból i cierpienie, niska samoocena.
Jeżeli masz potrzebę, żeby coś komuś powiedzieć, wyjaśnić, a unikasz rozmowy (z różnych przyczyn) i tłumisz w sobie słowa, nie wypowiadasz tego co myślisz i czujesz- to prędzej czy później przepływ energii w tej czakrze zostanie zakłócony i odczujesz to fizycznie.
Długotrwałe zablokowanie w obrębie czakry gardła objawia się chorobami fizycznymi w tym obszarze. Są to wszelkie choroby związane z gardłem takie jak angina, zapalenie krtani, zapalenie oskrzeli, problemy z tarczycą, z głosem i uszami, również różne bóle w okolicach karku, ramion i szyi. Są to różne bóle i drętwienia w tym obszarze. Czasami są tak dotkliwe, że czujesz jakbyś nosiła wielki worek na ramionach, albo nie możesz skręcać głową.
Fizyczne dolegliwości to oczywiście ostatni etap działania zablokowanej czakry. Wcześniej masz pewnie problemy z nieprzemyślanymi działaniami, lękiem przed publicznymi występami, jąkaniem się, jesteś małomówna albo przeciwnie- ciągle mówisz. Jesteś sarkastyczna i arogancka w stosunku do innych ludzi. Odczuwasz lęk przed swobodnym wyrażaniem własnych emocji, poglądów i odczuć.

jak sprawdzić czy czakra gardła jest zablokowana?

 • Połóż prawą dłoń na czakrze gardła i jednocześnie lewą rękę wyprostuj pod kątem prostym. Druga osoba naciska twoją lewą rękę w przegubie. Twoim zadaniem jest utrzymać rękę w pierwotnej pozycji. Jeżeli czakra funkcjonuje prawidłowo- to ramię będzie stawiać opór. Jeżeli jednak czakra jest zablokowana, to nawet niewielki nacisk czy lekkie dotknięcie drugiej osoby sprawiają, że ręka opada w dół.
 • Połącz kciuk z palcem wskazującym (prawej dłoni). Lewą dłonią dotknij czakry gardła. Druga osoba próbuje rozłączyć palce. Badamy tutaj opór jaki wykazują złączone palce prawej dłoni. Jeżeli opór jest duży- to czakra działa prawidłowo. Jeżeli opór jest niewielki albo żaden, to czakra wymaga odblokowania.

jak wzmocnić czakrę gardła?

Energetyzowanie kolorem. Połóż rękę, która daje (zazwyczaj prawa) na czakrze gardła. Robiąc wdech wizualizuj sobie kolor błękitny, który będzie wpływał do czakry gardła.
Stosowanie niektórych ziół i zapachów i kamieni może aktywizować czakrę gardła. Są to paczula, białe piżmo i hiacynt oraz kamienie takie jak: karneol, bursztyn, kwarc różowy, lapis lazuli, ametyst i kryształ górski.
Pobudzaniu i wzmacnianiu pracy czakry gardła służy słuchanie określonej muzyki: piąty koncert fortepianowy Es-dur Beethovena oraz trzeci koncert fortepianowy Haydna.

jak odblokować czakrę gardła?

mantry
Jeden z najstarszych, najprostszych i najprzyjemniejszych sposobów. Każdej czakrze odpowiada inna mantra, którą wypowiadasz albo śpiewasz tak długo, dopóki nie poczujesz, że czakra się odblokowała. Mantra powoduje, że pojawiają się określone wibracje w danej czakrze.
Na odblokowanie czakry gardła śpiewaj mantrę HAM.

wahadełko
Oczyszczasz wahadełko. Na kartce rysujesz czakrę gardła, albo rękę (którą nie trzymasz wahadełka) kładziesz na czakrze gardła i w myślach prosisz by wahadełko poruszało się w lewo dopóki nie odblokuje i nie wyczyści czakry. Czasami trzeba czekać bardzo długo, aż do chwili dopóki wahadełko samo nie przestanie się poruszać. Gdy wahadełko się zatrzyma, prosisz o doładowanie czakry, a wahadełko powinno kręcić się w prawą stronę.

Prawidłowo działająca czakra gardła wpłynie korzystnie na twoje samopoczucie oraz sprawi, że poprawią się twoje relacje z ludźmi oraz stan zdrowia.
Najlepsza rada jest zawsze najprostsza. Zawsze nazywaj głośno swoje emocje i nie uciekaj od wyrażania uczuć. Tych pozytywnych i negatywnych. Nie duś ich, nie skrywaj, nie fałszuj. A wtedy czakra gardła będzie sama się oczyszczać i będzie emanować prawdą. To przecież wypowiadane słowa wyrażają nasze myśli oraz uczucia płynące z serc.


Liczba komentarzy: 2

 1. Fretka pisze:

  Prosze o rozwiniecie tematu oczyszczenia czakry za pomoca wahadelka. Dopiero ucze sie pracy z tym przyrzadem i nie wszystko rozumiem. Mianowicie, co kryje sie pod „kładziesz na czakrze gardła i w myślach prosisz by wahadełko poruszało się w lewo dopóki nie odblokuje i nie wyczyści czakry”? Nalezy polozyc sie i umiescic wahadlo na ciele w danym miejscu? Czy wystarczy narysowac czakre na kartce? A jak wyglada to w przypadku dloni? Wiem, ze kazda czesc dloni odpowiada danej czakrze, jednak chcialabym dowiedziec, jak wyglada dokladnie (szczegolowo) praca z wahadlem i dlonia (oblokowaniu itp.). Jesli to mozliwe, prosze o odpowiedz w jezyku dla laika. Z gory dziekuje. Serdecznie pozdrawiam.

 2. Anna S pisze:

  W oczyszczaniu czakr za pomocą wahadełka ważne jest, żeby oczyszczać po kolei wszystkie czakry w kolejności od 1 do 7. Nie oczyszczać jedynie wybranej czakry.
  Przy oczyszczaniu wahadełko powinno kręcić się w lewą stronę.
  Możesz narysować wszystkie czakry na kartce (od 1 do 7) w postaci kółek i nad nimi przeprowadzać oczyszczenie.
  Wahadła nie umieszczamy na ciele. Chodzi tutaj o to, że lewą ręka dotykasz danej czakry, a prawą kręcisz wahadłem. Pozdrawiam serdecznie, Anna S.

Dodaj komentarz