Jak samodzielnie wykreślić kosmogram?

Anna S | 17 lipca 2013

flickr.com

flickr.com

Samodzielne wykreślenie kosmogramu i odczytanie z niego „suchych” informacji wcale nie jest trudne. W dobie Internetu i komputerów szybko i dokładnie nasz osobisty kosmogram wykreśli nam wybrany program komputerowy.

Przygotuj sobie swoją datę urodzenia i dokładną godzinę (z minutami) oraz miejsce urodzenia.

1. Wykreśl kosmogram online

Na stronie

www.astro.com

wpisujesz w kolejne rubryki : imię, nazwisko, zaznaczasz płeć, wpisujesz dzień-miesiąc-rok, godzinę i minuty, wybierasz państwo, potem miejscowość i klikasz w „continue”. Powinieneś otrzymać taki obraz jak ten poniżej.

kosmogram

2. Określ planety w poszczególnych znakach zodiaku

Za pierwszym razem może być trudno odczytać te informacje z obrazka.

Dlatego dla pewności planety w poszczególnych znakach zodiaku możesz odczytać na dole (pod obrazkiem) i zobaczyć jak są graficznie rozmieszczone. Wcześniej dobrze zapoznać się z poszczególnymi symbolami graficznymi obrazującymi wszystkie planety i znaki zodiaku.

Na podanym tutaj przykładzie i z opisu wynika, że osoba ma Słońce w byku, Księżyc w wadze, Merkurego w Bliźniętach, Wenus w raku, Marsa w rybach, Jowisza w baranie, Saturna w raku itd., Natomiast ascendent ulokował się w skorpionie.

3. Określ domy horoskopowe

Całe „kółko” podzielone jest na 12 części. Przy samym środku malutkimi liczbami masz zaznaczone poszczególne domy horoskopowe. Czasami pokrywają się idealnie z jednym znakiem zodiaku, jednak częściej znajdują się na pograniczu kilku znaków i trudno wzrokowo określić czy np. dom 2 jest w strzelcu, koziorożcu czy w wodniku. A różnica jest zasadnicza, więc lepiej się nie pomylić.

Dlatego jeśli masz wątpliwości to kliknij u góry po lewej stronie w link „Additional tables (PDF)”.

Tam masz również określone planety w poszczególnych znakach zodiaku , a także domy w znakach zodiaku.

4. Określ w jakich domach masz planety

W niektórych domach jest zupełnie pusto, w innych czasami potrafi się zebrać 3 do 4 potężnych planet. Wiadomo, że na te miejsca (domy) należy zwrócić największą uwagę.

5. Określ aspekty

czyli wzajemne „relacje” pomiędzy poszczególnymi planetami. Popularnie mówimy, że mogą one byc harmonijne, albo nieharmonijne. Na rysunku zaznaczone są niebieskimi i czerwonymi kreskami. Najlepiej odczytać je z wykresu pod rysunkiem, albo na dole strony z linka Additional tables (PDF)”

Najważniejsze to trójkąt czyli trygon (na powyższym przykładzie mamy np. trygon słońca do księżyca) kwadrat to kwadratura, niebieska gwiazdka z kresek to sekstyl, dwa połączone czerwone kółeczka to opozycja.

 

Po skrupulatnym określeniu wszystkich danych możemy przystąpić do pierwszych analiz. Żeby dokładnie zinterpretować horoskop potrzebnych jest jeszcze wiele dodatkowych informacji, ale te powyższe są podstawowymi, a od czegoś trzeba przecież zacząć. Wykreślenie, wyszukiwanie i zinterpretowanie swojego kosmogramu to niezwykle ciekawe zajęcie i ekscytująca przygoda na wiele dni. Powodzenia.


Dodaj komentarz