Co to jest egregor?

Anna S | 11 kwietnia 2016

tłum2

Wiele osób ma takie same myśli, uczucia i emocje. Myśli są formą energii. Wysyłane myśli i emocje zaczynają „żyć” w świecie astralnym. Jeżeli mają dużą moc, jeśli wiele osób je „tworzy”, to rosną w siłę aż zaczynają rządzić zbiorową świadomością. Egregory łączą skupiska ludzi, którzy zaczynają tak samo myśleć, mówić, zachowywać się.

Egregor podłącza się pod czakrę trzecią, czyli czakrę splotu słonecznego, która odpowiada za nasze emocje. Im dłużej trwa połączenie z nagatywnym egregorem- tym ma gorszy wpływ na pracę tej czakry a emocje zaczynają przejawiać się w gwałtowny sposób. Rozchwianie w pracy 3 czakry wywołuje z kolei zaburzenia w pracy innych czakr, zwłaszcza tych położonych najbliżej. Ma zły wpływ na czakrę serca oraz czakrę seksualną. Niedobór energii w tych czakrach nie tak łatwo uzupełnić.

Tematy zamachów terrorystycznych to jeden z potężniejszych ostatnio egregorów. Nieustannie poruszany temat, który wywołuje w ludziach wiele emocji. Osoby, które nie interesowały się polityką, które były tolerancyjne, nagle zaczynają dyskutować o islamie i muzułmanach. Strach stale rośnie, coraz więcej osób zaczyna dyskutować i atakować. Ich emocje sięgają zenitu, używają niewybrednych słów, zioną nienawiścią. Z czasem uczucia i emocje trudno im powstrzymać, a złość, strach i nienawiść stają się zaraźliwe jak dżuma. Coraz więcej osób łączy się w agresji i nienawiści. Tymczasem egregor rośnie w siłę i jest coraz mocniej zasilany energią ludzi.

podział egregorów

Egregory możemy podzielić ze względu na wielkość. Mogą być ogromne (religie, polityka, etyka) oraz całkiem niewielkie (rodzina, małżeństwo). W religii egregor jest jak strażnik, który pilnuje, by jej wyznawca nie uciekł oraz służy do sterowania zachowaniem wyznawców.

Egregory możemy również podzielić na negatywne i pozytywne. Te pierwsze są niebezpieczne, natomiast te drugie są dobre, ponieważ wzmacniają określoną energię. Przykładowo w obrębie rodziny sprzyjają umacnianiu więzi, szacunku, miłości pomiędzy członkami rodziny.

skutki podłączenia

Najlepiej w ogóle nie podłączać się do negatywnych egregorów. Zachować uważność oraz bez emocji podchodzić do wiadomości serwowanych nam w mediach, które podsycają nienawiść czy uprzedzenia. Nie łączyć się w bólu i agresji, żeby nie wzmacniać negatywnych egregorów. Nie nawiązywać kontaktu z egregorem.

Prawie każdy z nas jest podłączony do jakiegoś egregora, który wyznacza nam określone cele i normy postępowania, czyli wpływa na nasze życie. Choćby takiego, który „każe” nam uczyć się, czy pracować. Egregory są tak silne, ze na początku pomagają w osiągnięciu korzyści (lepszy nastrój, sukcesy). Jednak stopniowo coraz bardziej zaczynają kierować naszym życiem i uzależniać od siebie, a wolna wola staje się fikcją.
Odcięcie się od egregora zawsze skutkuje widocznymi zmianami w życiu i daje całkowitą wolność. Jednak odłączenie się jest niezwykle trudne, ponieważ wymaga rozłączenia z religią, wszelkimi mistrzami duchowymi, inicjacjami, symbolami religijnymi.


Dodaj komentarz