Karty Anielskie. Przegląd talii i opis

Anna S | 22 marca 2013

karty1

Aniołowie są pośrednikami pomiędzy Niebem a Ziemią. Pomagają nam uzyskać połączenie z Bogiem, a z kolei kontakt z Aniołami zapewniają nam Karty Anielskie. Na rynku dostępnych jest wiele talii, każdy może wybrać odpowiednią dla siebie. Podobnie jak wszystkie karty, również te anielskie najlepiej dokładnie obejrzeć przez zakupem, nie podejmując decyzji pochopnie. Talie różnią się między sobą, nie tylko obrazkami, lecz również energetyką. Okaże się, że jedne bardziej do nas przemówią, inne mniej, a inne wcale. Karty Anielskie wybierają często osoby, które obawiają się Tarota, anioły wydają się przyjaźniejsze i kojarzone z dobrocią i miłością. Można z nich oczywiście wróżyć, ale idealnie nadają się do rozmów z Aniołami. Pozwalają na budowanie bliskiego kontaktu z tymi cudownymi istotami, sprawiając, że zyskujemy nadzieję i wsparcie.

Jak rozkładać, wybierać karty?

Właśnie wybierać jest tutaj najodpowiedniejszym słowem. Często ludzie mówią wylosowałam kartę. Losowanie oznacza przypadek, tymczasem my wybieramy karty podświadomie. To, że wyciągamy taką, a nie inną kartę nie jest przypadkowe.

Najbardziej popularne jest wyciąganie jednej karty jako przesłania np. na dany dzień, czy tydzień, albo jako odpowiedź na konkretny problem. Możesz zapytać anioły: „na co muszę zwrócić szczególną uwagę?”, „Jakie siły wyższe wspierają mnie w tym działaniu?”, „Jakie siły wyższe/ anioły mogę prosić o wsparcie (i wymienić rodzaj problemu, sytuację)”, albo po prostu „Co chciałybyście mi dzisiaj przekazać?”.

Istnieją też rozkłady. Prawie do każdej talii załączona jest książeczka, w której często są przykładowe rozkłady. Jednak ich interpretacja wymaga praktyki, dlatego lepiej zacząć od pojedynczych kart.

Jak odczytywać przesłania z kart?

Ważne żeby na karty patrzeć sercem. Trzeba też wierzyć i ufać w ich moc i działanie. W czasie tasowania w myślach, albo na głos- zadaj pytanie. Przede wszystkim zwróć uwagę na uczucia jakie wzbudza w Tobie dana karta, obrazy i wrażenia jakie wywołuje. Nie można jej interpretować rozumem, albo wyciągnąć kartę i od razu czytać objaśnienie z książeczki. Często myślimy, że wybraliśmy kartę, która nie jest odpowiedzią na nasze pytanie. Tak nie jest, ponieważ nie ma przypadków. Zwracamy również uwagę na kartę (karty), które nam wypadną podczas tasowania. Są one odpowiedzią na nasze pytanie. Często w pierwszej chwili nie pojmujemy przesłania aniołów, a zrozumienie przychodzi z upływem czasu. Jeśli zapiszemy sobie swoje pytanie i kartę- to zobaczymy, że udzielają trafnych odpowiedzi i rad. Spróbuj zaufać i jeśli nie rozumiesz przesłania, mimo to nie wybieraj następnych kart. Możesz wybrać jedną kartę, albo np. trzy i ułożyć je kolejno od lewej do prawej strony. Karta z lewej strony pokazuje przeszłość (czyli przyczynę obecnej sytuacji), środkowa mówi o tym co jest teraz, a z prawej strony pokazuje przyszłość.

Rodzaje kart

karty4Karty Archanielskie. Doreen Virtue. W zestawie znajduje się 45 kart oraz niewielka książeczka. Na każdej karcie znajdziesz przesłanie oraz imię archanioła, który je przekazuje. Przykładowo karta z Archaniołem Rafałem zawiera przesłanie: ”oddaj nam, aniołom, swoje troski i zmartwienia i pozwól, byśmy zabrały wszystko, co Cię obciąża”. Samo pojawienie się Archanioła Rafała oznacza leczenie, dlatego warto poprosić teraz anioły o pomoc i zaufać, że pomogą Ci w rozwiązaniu problemów w szczególności w sferze ciała i psychiki. Pojawienie się przesłania od Archanioła Michała wskazuje, że dostajesz ochronę oraz potrzebujesz poczucia bezpieczeństwa. Przesłania są więc czytelne i proste. Nie ma problemu z interpretacją. Pozostali archaniołowie z kart to: Raguel, Jofiel, Sandalfon, Azrael, Raziel, Metatron, Uriel, Michał, Zadkiel, Haniel, Chamuel, Gabriel.

Przesłania aniołów. Doreen Virtue. Są one dobre dla tych, którzy nie chcą, czy nie potrafią odbierać przekazu, a wolą przeczytać przesłanie napisane tekstem na kartach. Do kart załączona jest książeczka. Kartę z przesłaniem dobrze jest wybierać np. rano z intencją na cały dzień. Pytanie może brzmieć: np.„co dzisiaj mnie spotka?”, „czego dzisiaj się dowiem?, „o czym powinienem dzisiaj wiedzieć?” Rodzaje przesłań dotyczą w zasadzie wszystkich sfer życia, począwszy od emocji i uczuć takich jak: akceptacja, serce, pragnienia, zaufanie, radość, poprzez działania fizyczne: dawanie, przyjmowanie, dostrzeganie, oczyszczanie, proszenie, świeże powietrze, dostrzeganie, słuchanie, zabawa.

karty6Święci i anioły. Doreen Virtue. Karty pięknie wydane, grube, posiadają złocone brzegi. Bardzo podoba mi się ta talia, łącząca świętych z aniołami. Porównując te karty z innymi Doreen Virtue, czuje od nich najsubtelniejsze energie. Umożliwiają połączenie z przewodnikami, opiekunami i uzyskanie odpowiedzi na temat pracy, miłości, rodziny i innych spraw. Nie trzeba być katolikiem, ani osobą wierzącą, by kontaktować się ze świętymi. Wystarczy wiara, zaufanie i chęci. Karty umożliwiają zadanie pytania „jaki święty jest przy mnie”, albo „jakiego świętego mogę poprosić o pomoc?”. Wśród wielu kart znajdziesz przesłania od takich świętych jak: Franciszek, Katarzyna, Antonia, Hildergarda, Teresa, Joanna d’Arc, Bernardetta, Duch Święty, Jezus, Anioł Stróż.

Karty Archanioła Michała. Doreen Virtue Archanioł Michał jest chyba ulubieńcem większości osób, które interesują się aniołami. Zapewnia ochronę, wzmacnia poczucie pewności siebie. Na każdej z kart znajduje się postać oraz ogólne przesłanie, jak również modlitwa do Archanioła Michała.

Uzdrawiająca moc Archanioła Rafaela. Doreen Virtue. Archanioł Rafał zajmuje się leczeniem duszy i ciała, jego imię oznacza „Bóg uzdrawia”. Na kartach znajdziesz więc przesłania i rady dotyczące spraw zdrowotnych.

karty2Świetlista Siła Aniołów. Jeanne Ruland z ilustracjami Iris Merlino. Moje ulubione karty i książka. Graficznie i jakościowo (dość cienki papier) odbiegają od kart Doreen Virtue. Mają też mniejszy format, co akurat mi się podoba, gdyż są poręczniejsze do tasowania, czy rozkładania. Jednak część trochę się powyginała, łatwiej można je też uszkodzić. Na uwagę zasługuje załączona do kart książka, gdyż jest doskonałym, szczegółowym opracowaniem. Ruland podzieliła anioły na: anioły w służbie ludzkości, osobiste siły anielskie, anioły siedmiu promieni, anioły wtajemniczenia, anioły mroku. Tych ostatnich jest tylko 4: Lucyfer, Ahriman, Szatan oraz ogólnie karta Anioły mroku. Jednak trzeba się liczyć z tym, że chociaż nie chcemy, to można je wybrać i trzeba się z tym zmierzyć. Niektóre z kart przedstawiają postać np. Anioł Stróż, Anioł Doskonałości, inne zobrazowano symbolami np. Archanioł Zadkiel. W książce znajdziemy zawsze: wprowadzenie wierszem w tematykę danej karty, następnie prezentację zawierająca drobny rys historyczny, znaczenie karty, a na końcu rytuał i sposób, albo afirmacje, aby przywołać określone siły do swojego życia.

Anioły Kabały. Dariusz Cecuda. Karty mają niewielki format, są kolorowe i sporo na nich różnych symboli. Nie są tak proste w interpretacji jak inne karty anielskie, wymagają umiejętności łączenia poszczególnych elementów wiedzy ezoterycznej. Anioły podzielone są tutaj według przynależności do danego Chóru, czyli mamy: Chór Serafinów, Chór Cherubinów, Chór Tronów, Chór Dominacji, Chór Mocy, Chór Cnót, Chór Księstwa, Chór Archaniołów, Chór Aniołów. Każdemu z nich podlega określony znak zodiaku, dni miesiąca oraz godzina dnia.

karty9Anielska Wyrocznia. Ambika Wauters. Wszystkie karty w odcieniach złota i brązu, co sprawia nieco monotonne wrażenie. Same postaci aniołów przypominają mi kościelne obrazy. Do mnie na razie nie przemówiły, ale wiem, że mają swoich wielbicieli. W komplecie kupisz karty z książką. Autorka podzieliła je na archanioły (Metatron, Michał,Gabriel, Rafael, Uriel), na Anioły Stróże (dzieci, młodości, młodzieńczej miłości, młodzieży, dojrzałości, zdrowia, twórczości, rozwoju duchowego, służby), Anielscy Książęta (Południa, Północy, Wschodu, Zachodu, Niebo Tworzenia (tutaj są Moce, Cnoty, Zwierzchności), Niebo Raju, (Serafini, Cherubini, Trony). W książce znajdziemy wskazówki jak używać kart (przygotowanie, zadawanie pytań, interpretacja).

Anioły. Piotr Roland Kozłowski. Z pewnością karty inne, dla mnie są piękne, ale spotkałam się już z opinią, że są nieładne. Anioły przypominają ikony. Niektóre łysieją, czy mają brody i wcale nie są młode i piękne. Bije jednak od nich ciepło, które czuć podczas kontaktu z tymi kartami. Komplet zawiera 39 kart aniołów, które ponumerowane zostały w nawiązaniu do numerologii. Dlatego każda z kart odnosi się do energii poszczególnej liczby, co osobom obeznanym z numerologią bez wątpienia ułatwi ich interpretację. Karty można używać do wróżenia oraz sporządzania portretu człowieka. Na końcu książeczki znajdziemy ciekawe rozkłady i kilka przykładów „z życia wziętych” jak je interpretować np. analiza charakteru i osobowości człowieka, układ na przyszłość, układ partnerski. Autor podzielił anioły na 1. odwagi, zdrowia, ukrytych możliwości, wszelkiej odnowy 2. ciepła i miłości, troski, pojednania 3. Radości i zabawy, twórczości, szczęścia, wdzięczności 4. pracy, odpowiedzialności, nadziei 5. mądrości, dobrej rady, wolności 6. wrażliwości, harmonii, wewnętrznego spokoju, pocieszenia, ogniska domowego 7. wiary, duchowego oświecenia, możliwych cudów, spełnionych marzeń, intuicji, zaufania 8. dobrobytu, sprawiedliwości, nawrócenia 9. dojrzałości, pokory, rozwoju duchowego, zaświatów, miłosierdzia. W talii znajdziemy też jedną kartę mroczną (Anioł Upadły- Lucyfer). Na kartach znajdziemy symbole, a ich barwy i kolorystyka nie są przypadkowe, lecz świadomie dobrane do przesłania, które niesie dany anioł. Przykładowo Anioł Miłości przedstawiony został w odcieniach czerwieni, a rękę kładzie na sercu. Opis do każdej karty dzieli się na 3 części: barwa, symbol i przesłanie.

karty7Inspirations -Angel/ Colour Therapy Cards. To 50 kart, niewielkiego formatu. Nie przedstawiają postaci o ludzkich ciałach, czy twarzach, ale kolorowe, pastelowe, rozmazane energie o wysokich wibracjach. Niestety nie mają książeczki, nawet w języku angielskim. W środku znalazłam tylko załączonych kilka stron wydruku w języku polskim. Karty trzeba więc interpretować i odczuwać całkowicie intuicyjnie, co nie każdemu odpowiada. Na pewno wyróżniają się na tle innych Kart Anielskich.


Dodaj komentarz