Kłótnia od strony energetycznej

Anna S | 15 października 2013

flickr.com

flickr.com

Kłótnia jest jedną z metod gwałtownego pozyskiwania energii. Jedna osoba zabiera energię innej. Czyni to bez jej zgody, często brutalnie. Dlatego kłótnia nazywana jest gwałtem energetycznym.

We wszechświecie wszystko jest energią, cały czas o nią walczymy. Większość ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy, ponieważ nie widzi energii. Jednak wszyscy ją odczuwamy, najczęściej w postaci uczuć pozytywnych i negatywnych. Te pozytywne nas wzmacniają, dają siłę życiową, a te negatywne osłabiają.

Chociaż może ci się wydawać, że ty nigdy nikomu nic nie zabierasz, nie chcesz jego energii- to tak nie jest. Musiałabyś być aniołem. Bo wystarczy, że się kłócisz z innymi ludźmi. Czy nigdy nie pokłóciłaś się z mężem, koleżanką? Chyba nie ma takiej osoby.

Jeśli prowokujesz kłótnię to nieświadomie pragniesz pozyskać energię od drugiej osoby. Wywołując w niej lęk, albo negatywne emocje- sprawisz, że ona odda Ci swoją energię.

Kłótnia jak burza z piorunami

Kłótnia od strony energetycznej to rzucanie w siebie ostrymi nożami, to jak burza z piorunami, którymi uderzacie się wzajemnie. Ta burza ma ciemne, czarne kolory z przebłyskami zabrudzonej czerwieni. Bardzo osłabia nasze aury. Pamiętaj, że osoba, która stara się wywołać kłótnię, pragnie Twojej energii, bo sama ma jej niedobór. Nie robi tego świadomie. Nigdy nie zaplanuje: mam zbyt mało energii więc muszę się pokłócić, żeby się naładować. Działamy instynktownie. Bez właściwego poziomu energii nie możemy dobrze funkcjonować.

Nie bądź ofiarą gwałtu energetycznego

Osoba chcąca wywołać kłótnię będzie starała się znaleźć Twój słaby punkt. Ale Ty nie daj się sprowokować. Gdy wyczujesz agresję, złość, nie czekaj na słowa. Odetnij się energetycznie otaczając się białym światłem. Spowoduje to, że nie będziesz odczuwać emocji innej osoby oraz zapewni ci ochronę w postaci warstwy energetycznej, która nie dopuści, albo osłabi negatywne oddziaływanie wysyłanych w twoją stronę emocji.

Wysyłaj dobrą energię

Wyślij w stronę tej osoby różową energię miłości, a na pewno trochę ochłonie. Ta energia ją wzmocni, nie będzie potrzebowała już w takim stopniu Twojej energii. Wysyłaj dalej energię miłości wprost do czakry serca tej osoby. Sama postaraj podłączyć się do Źródła. Wówczas możesz robić przepływ energii. Tutaj obowiązuje zasada, że co wysyłasz to wraca. Jeśli będziesz szczerze wysyłać miłość w stronę osoby, która Cię atakuje, to osłabisz jej gniew. Będzie początkowo zdezorientowana. Nie przestawaj wysyłać. Jeśli sama nie wejdziesz w negatywne emocje to kłótni nie będzie!

Cały czas oddychaj głęboko. Nie wdawaj się w kłótnie starając zachować spokój.

Powtarzaj sobie:

  • nie mam nic wspólnego z jego/jej negatywnymi emocjami
  • nie będę w tym uczestniczyć
  • to mnie nie dotyczy. To nie są moje emocje, nie chcę przyjmować tych emocji

Nie wchodząc w pole energetyczne tej osoby, w jej emocje- zachowasz spokój. Jeśli chcesz możesz być obserwatorem. Wyobraź sobie, że patrzysz na swoje ciało z boku. Gdy jesteś z boku widzisz całą sytuację bez zbędnych emocji. Nie utożsamiasz się z nią. Teraz o wiele łatwiej będzie Ci wytrwać w spokoju, zachować obiektywizm.

Myśl o przyjemnych rzeczach

Pomyśl o czymś bardzo przyjemnym, radosnym, pięknym. Możesz sobie wyobrazić jakieś cudowne miejsce, które bardzo lubisz. Wyobraź sobie, że jesteś w tym miejscu i poczuj je w sobie. W swoim umyśle, a potem w swoim ciele. Taka wizualizacja szybko podwyższy Twoje wibracje. Negatywna energia nie będzie miała do ciebie dostępu.

Czy to działa?

Skoro wszystkie te metody są skuteczne to dlaczego tak mało osób je stosuje? Powodów jest kilka. Pierwszy to brak zaufania. Nie wierzysz tak do końca w energię, bo jej nie widzisz. Niestety bez zaufania trudno jest pracować z energią. Chociaż jest to możliwe. To, że nie wierzysz i nie widzisz, nie przeszkadza akurat energii, bo ona płynie tak jak chcą twoje myśli i zgodnie z twoimi odczuciami.

Drugim powodem jest fakt, że ludzie nie potrafią zachować spokoju. Szybko denerwują się. Najpierw się zdążą zdenerwować, a później próbują wykonać odcięcie, gdy jest już zbyt późno. O wiele trudniej jest bowiem wyciszyć myśli, gdy jesteś już zdenerwowana. Wymaga to wcześniejszych ćwiczeń z technikami oddechowymi i medytacji (uspokojenie myśli).

Jednak wszystko można wyćwiczyć. Najważniejsza jest samoświadomość. Czym jest kłótnia, jak wygląda i wiedza jak masz się zachować, żeby nie dać zrobić sobie krzywdy. Potem wystarczą same ćwiczenia. Praktyka czyni mistrza więc jeśli będziesz wytrwała to z czasem będzie coraz lepiej. Zauważysz, że przestałaś przyciągać osoby, które chcą się kłócić, ale również zobaczysz, że sama nie masz potrzeby się kłócić. To wzmocni Twoje pole energetyczne.

Nie wolno tłumić w sobie emocji

Nie wchodzenie w kłótnię nie oznacza tłumienia swoich emocji.
Tłumisz jeśli odczuwasz wewnątrz siebie, gniew, ból, żal do kogoś, na coś. Ale udajesz, że go nie ma. Bo nie chcesz go pokazywać. Taki niewypłakany żal i stłumiony gniew jest szkodliwy i może wywołać więcej szkody niż pożytku. Wprawdzie inne osoby mogą cię bardziej lubić twierdząc, że jesteś spokojna, dobra itd., ale sama ze sobą będziesz czuła się źle. Będziesz jak bomba, która wybuchnie, gdy przyjdzie krytyczny moment, albo się ją „podpali”.

Dlatego jeśli nie umiesz stanąć z boku, tak żeby nie dopuścić do siebie tych emocji- to lepiej je wyrzucić z siebie. Nigdy nie na drugą osobę! Odejdź na bok, uderz w ścianę, łóżko, cokolwiek. Idź biegać i nieprzytomnie się zmęcz. Idź do lasu i tam wykrzycz i wypłacz swoją złość. Jeśli tego nigdy nie robiłaś to zobaczysz, że nie jest łatwo swobodnie krzyczeć. Zobaczysz ile blokad nazbierałaś przez lata. Nie bez przyczyny są specjalne warsztaty na których ludzie uczą się… krzyczeć.

Dlatego na początku najlepiej krzycz jeśli masz pewność, że nikt nie słyszy. Weź poduszkę, przybliż ją do ust i krzycz w tę poduszkę. Z całych sił, bez blokowania. To uwalnia emocje, pozwala na pozbycie się stresów, napięć i złości. To taka prosta i tania metoda, a pozwala na prawdziwe wewnętrzne oczyszczenie.

Pamiętaj, że wszystkie okoliczności zewnętrzne zależą od Ciebie. Masz na nie wpływ poprzez to co czujesz i co zrobisz w danej chwili. Bądź świadoma.


Dodaj komentarz