Książki i filmy o Aniołach

Anna S | 20 marca 2013

Anioły to wysłannicy światła, którzy pośredniczą pomiędzy ludźmi a Bogiem. Już w Biblii znajdujemy opowieści o Aniołach. Podobno ponad połowa dorosłych ludzi wierzy w istnienie Aniołów. Nic dziwnego, że powstało o nich wiele książek.

Książki:

Doreen Virtue, „Uzdrawianie z aniołami”. To moja pierwsza książka o aniołach, moja ulubiona. Dostałam ją kilka lat temu od koleżanki, niezręcznie było mi wtedy powiedzieć, że anioły mnie nie interesują i w ogóle to niezbyt w nie wierzę. Powiem tylko, że bardzo się myliłam, a cały następny dzień szukałam w Internecie informacji o Archaniele Rafale. Od tamtego czasu tematyka anielska bardzo mnie wciągnęła. Książka zawiera przykłady afirmacji i modlitw, dzięki którym możemy skontaktować się z Aniołami i poprosić je o pomoc w problemach dotyczących zdrowia, miłości, czy pracy.

Doreen Virtue, „Uzdrawiająca moc Archanioła Rafaela”. Archanioł Rafael (Rafał) „zajmuje się” leczeniem. To mój ulubiony Archanioł, który emanuje przepiękną szmaragdowozieloną energią. Książka naprawdę jest bardzo dobra. Znajdziesz w niej opisane sposoby kontaktu z Archaniołem oraz opis sytuacji w jakich może się pojawić w Twoim życiu.

Doreen Virtue, „Archaniołowie i wniebowstąpieni mistrzowie”. Autorka przedstawia 77 archaniołów i wniebowstąpionych mistrzów. Udało jej się nawiązać z nimi kontakt. Znajdziesz tutaj opisy, dzięki którym będziesz wiedziała jaką dziedziną zajmuje się poszczególne bóstwo oraz modlitwy dzięki którym sam skontaktujesz się z mistrzem, czy archaniołem.

Tricia McCannon, „Rozmowy z aniołami”. To opowieść o kontaktach autorki z aniołami. Pozwala lepiej zrozumieć te istoty i ich świat.

Doreen Virtue, „Cuda Archanioła Michała”. Autorka przybliża nam postać Archanioła Michała, który ochrania i wspiera. W książce znajdziesz sposoby i podpowiedzi jak się z nim kontaktować, aby chronił i wspierał Cię kiedy tego potrzebujesz.

Doreen Virtue, „Anielska terapia”

Doreen Virtue, „Jak usłyszeć swoje anioły”. To kolejna książka o tym jak dostrzegać znaki dawane przez Anioły. Nie musisz zobaczyć anioła, żeby go usłyszeć, wystarczy, że poznasz w jaki sposób daje znaki oraz wiedziała jak je interpretować.

Doreen Virtue, „Anielska medycyna”. Jeśli potrzebujesz uzdrowienia to znajdziesz w tej książce szczegółowe metody. Dodatkowo autorka zamieściła relacje osób, które doświadczyły takich uzdrowień.

anioł12Diana Cooper, „Anielskie inspiracje”. Autorka prowadzi na całym świecie kursy i warsztaty anielskie, stworzyła własną szkołę. Naucza jak kontaktować się z aniołami, jak rozpoznawać ich obecność w życiu. Książka podzielona jest na trzy części: „Anioły”,” Archanioły i wyższa hierarchia” oraz „Anielskie ćwiczenia i medytacje”. Sporo miejsca zajmuje część praktyczna, w którym autorka omawia jak połączyć się z poszczególnymi aniołami i archaniołami. Objaśnia np. jak możesz nawiązać kontakt (np. poprzez pisanie) z aniołem innej osoby.

Jeanne Ruland, „Wielka Księga Aniołów”. To szczegółowe opisy poszczególnychanioł13 aniołów, archaniołów, lecz również sił mroku (Szatan, Lucyfer, Lilith). Książkę z pewnością można nazwać kompendium wiedzy o tych istotach. Zawiera wiele odpowiedzi na pytania, objaśniając np. co odróżnia anioły od ludzi, dlaczego anioły mają skrzydła, jaką mają płeć. Autorka porusza też zagadnienia związane z magią aniołów, czyli wyjaśnia na czym polegają anielskie czary oraz podstawy magicznych praktyk. Ciekawa jest część praktyczna gdzie można przeczytać o anielskich sigillach oraz jak przygotować się do kontaktu z aniołami. Na końcu książki znajduje się leksykon imion anielskich . 

anioł11Doreen Virtue „101 aniołów”. To książka niewielkiego formatu, lecz starannie wydana. Strony każdego rozdziału są w innych kolorach. Zawiera również piękne ilustracje. Napisana prostym językiem. Autorka powiela tu trochę informacji ze swoich innych książek. To raczej takie podstawy dla osób, które zaczynają poznawać anioły.

Dariusz Cecuda „Anioły Kabały”. To pozycja która szczegółowo omawia 72 Anioły w powiązaniu z kabałą dzieląc je na rektorów i chóry. Omawia wybrane obszary działania aniołów w takich obszarach jak: leczenie, ochrona, uczucia, materia, wiedza tajemna. Zawiera przykłady i rady jak medytować z poszczególnymi aniołami. Książkę można kupić z kartami.

Rafael Or-El „Stara Księga Aniołów”. Szczegółowe omówienie aniołów w nawiązaniu do kabały. Zawiera modlitwy do poszczególnych aniołów. Wyjątkowa pozycja w literaturze traktującej o angelologii.

Julia M. Bush „Moje spotkania z aniołem”.

Rita S. Berkowitz, Deborah S. Romaine, „Pomocne anioły”.

David Lawson „W kręgu aniołów”.

Istnieje również bardzo dużo fabularnych książek o aniołach, zwłaszcza z gatunku scince-fiction, trochę obyczajowych. Z godnych przeczytania wymieniłabym „Tam gdzie spadają Anioły” Doroty Terakowskiej. Opowieść o dziewczynce i jej Aniele Stróżu, który staje się pół-człowiekiem. Dziewczynka widzi anioły, w przeciwieństwie do rodziców: matki- rzeźbiarki i kierującego się rozsądkiem i logiką ojca.

 

Filmy o Aniołach

Miasto Aniołów (w rolach głównych Nicolas Cage i Meg Ryan). Niezwykły film opowiadający o miłości pomiędzy Aniołem a kobietą. Oglądałam go tyle razy, a za każdym razem tak samo wzrusza. Seth jest aniołem, który pomaga ludziom w przejściu na tamten świat. Pewnego dnia poznaje lekarkę. Jako anioł nie zna i nie rozumie ludzkich odczuć, nie wie co to ból, nie potrafi płakać. Ale mimo to jakimś cudem- zakochuje się w kobiecie. Tak bardzo pragnie być przy niej i ją odczuć, że decyduje się na upadek i zostaje śmiertelnikiem.

Anioł w Krakowie (w roli głównej Krzysztof Globisz). Wprawdzie jest to komedia, ale warta zobaczenia. Poznajemy anioła, który szalał w Niebie więc za karę został zesłany na Ziemię. Jego misja polega na czynieniu jednej dobrej rzeczy każdego dnia. Film ciekawy i naprawdę godny obejrzenia.


Dodaj komentarz