Leczące dźwięki mis tybetańskich

Anna S | 21 marca 2013

flickr.com

flickr.com

Muzyka wpływa na nasze samopoczucie. Potrafi stworzyć wyjątkową atmosferę, podkreślić nastrój, uspokoić nas, czy wprost przeciwnie-pobudzić energię. Nawet najprostsze dźwięki, takie jak rytm bębnów sprawiają, że nasze ciało reaguje w określony sposób. Dźwięk definiujemy jako falę akustyczną, która dociera do nas dzięki zmysłowi słuchu. Jako forma energii może zmieniać wibracje nasze i otoczenia. Dlatego ma on zdolność uzdrawiania ciała. Wprawdzie procesu tego nie możemy zobaczyć, ale dość prosto go poczuć. Odpowiednio dobrane dźwięki są w stanie podwyższyć nasze wibracje. Przyciągamy do siebie tylko te dźwięki z którymi rezonujemy, które do nas pasują.

Metodę masażu dźwiękiem opracował Peter Hess. Z wieloletnich podróży między innymi do Tybetu- przywiózł wiedzę i doświadczenia, które pozwoliły mu na opracowanie metody leczenia, a następnie założenie Instytutu (Akademii) w której szkoli osoby chcące zajmować się masażem dźwiękiem. W Polsce system kształcenia obejmuje poszczególne seminaria: masaż dźwiękiem I (16 godzin), masaż dźwiękiem II (16 godzin), masaż dźwiękiem III-IV (32 godziny), seminarium kończące (18 godzin).

Masaż dźwiękiem według metody Petera Hessa jest sposobem na uzyskanie głębokiego poziomu relaksacji, podczas której brzmienie mis i gongów harmonizuje ciało na poziomie komórkowym. Wibracje dźwięku przywracają wewnętrzną harmonię, dzięki której usuwane zostają nagromadzone w codziennym stresie napięcia, blokady i uczucie niepewności.

Masaż dźwiękiem

Trwa przeważnie ok. 45- 60 minut. Koszt masażu wynosi ok. 60 do 150 zł. (w zależności od masażysty i miejsca). Do masażu kładziemy się w wygodnym ubraniu, bez butów.

Masażysta kładzie misy na ciele osoby masowanej, co wzmacnia działanie i odczuwanie dźwięku. Ma do dyspozycji komplet mis o różnej wielkości i różnym dźwięku- od wysokiego do niskiego. Wyróżniamy kilka rodzajów mis np.: brzuszna, sercowa (działająca w okolicy serca, gardła i głowy), biodrowa „stawowa” (promieniuje silnie na mięśnie, kości) a ich ułożenia na ciele nigdy nie są przypadkowe. Lekkie uderzanie w misy (drewnianą pałeczką z filcowym zakończeniem) i dźwięki, które z nich płyną- wprawiają ciało osoby masowanej w delikatne wibracje. Przenikają całe ciało, docierając w każde napięte miejsce, co może wywołać u osoby masowanej uczucie łaskotania, albo mrowienia.

Można powiedzieć, że masaż wpływa uzdrawiająco w trzech obszarach życia człowieka: fizycznym, duchowym i emocjonalnym. Likwiduje napięcia w ciele, bóle głowy, bezsenność, poprawia koncentrację, pozytywnie nastraja do świata, uspokaja, działając na czakry oczyszcza ciała subtelne.

U zdrowej osoby masaż wpływa korzystnie na wszelkie procesy życiowe, w tym kreatywność i dobre samopoczucie. Wspiera rozwój harmonii wewnętrznej oraz wzmacnia siły i energie potrzebne do realizowania zadań w codziennym życiu. Natomiast w przypadku choroby likwiduje napięcia w ciele, bóle głowy, bezsenność, poprawia koncentrację, pozytywnie nastraja do świata, uspokaja, działając na czakry oczyszcza ciała subtelne.

Koncerty mis tybetańskich

Trwa przeważnie ok. godziny, a koszt to 30-40zł.

Koncerty odbywają się w większej grupie osób. Przeważnie w pozycji leżącej, pod przykryciem, gdyż musi nam być ciepło, a podczas koncertu nie poruszamy się. Kilkakrotnie brałam udział w takim koncercie i za każdym razem zapewnił mi niesamowite odczucia. Dźwięki podziałały na mnie oczyszczająco, wraz z łzami uwolniłam tłumione emocje zebrane w ostatnich ciężkich dniach. Po koncercie czułam się nie tylko zrelaksowana, ale niesamowicie wyciszona i szczęśliwa.


Dodaj komentarz