Patrz mi w oczy i dotykaj mojej duszy

Anna S | 23 października 2013

flickr.com

flickr.com

Każdy zna chyba powiedzenie, że oczy są zwierciadłem duszy. O co chodzi w tym stwierdzeniu? Nie oznacza ono bynajmniej, że osoby, które mają urzekające oczy posiadają piękniejszą duszę. Chodzi tutaj o energię, którą przesyłamy oczami, czyli to co ogólnie i powszechnie nazywamy spojrzeniem.

dusza nie kłamie

W ludzkich oczach odbija się dusza. Gesty ciała można w większości wyćwiczyć, słowa można ułożyć. Natomiast spojrzenie to mowa duszy, która nie daje się podporządkować, poza tym nigdy nie kłamie. Dlatego nasze ego przeważnie nie może zapanować nad mową spojrzenia.

Powszechnie wiadomo, że jeśli ktoś kłamie nie patrzy w oczy. Widać to u małych dzieci, które gdy kłamią zakrywają sobie rączkami oczy myśląc, że inni nie zobaczą kłamstwa. Osoby, które mówią prawdę patrzą prosto w oczy, a te które chcą coś ukryć unikają takiego spojrzenia. Unikanie spojrzeń prosto w oczy to nie tylko domena osób nieuczciwych, ale również tych, które boją się okazywania uczuć i kontaktów z innymi, nie chcą okazywać siebie. Jeśli kogoś nie lubisz i nie akceptujesz to raczej będziesz wystrzegał się patrzenia mu w oczy. Chyba, że chcesz wywołać konfrontację i go zdominować.

przez oczy do duszy

flickr.com

flickr.com

Oczy to nic innego jak przekaźnik energii. Zobacz jakie piękne, błyszczące i niesamowite oczy mają dzieci. Czym osoba starsza tym zazwyczaj oczy stają się matowe i bez wyrazu. Pozwala to wysnuć refleksję, co się dzieje z duszą tego człowieka wraz z tym jak dorasta i nabywa doświadczeń życiowych. Przychodząc na świat jest czysta, ufna, pełna miłości. Dziecko ma pełny kontakt ze swoją duszą, jest swobodne, radosne, prawdomówne, potrafi doskonale wyrażać swoje emocje. Potem z wiekiem przejmuje wzorce i schematy od dorosłych, uczy się kłamać, boi się wyrażać uczucia. Zmieniają się oczy, bo gdzieś na krętej drodze życia tracimy kontakt z duszą.

co mogą przekazać oczy

Patrząc w oczy możemy zajrzeć do duszy drugiego człowieka. Nie jest to wcale proste. Taka komunikacja pomiędzy duszami jest często bardzo wzruszającym i intensywnym przeżyciem na które nie każdy jest gotowy. Jeśli nie czujesz swojej duszy to czy możesz się porozumieć z duszą drugiego człowieka? Raczej nie. Patrzenie sobie w oczy z bliskiej odległości to doświadczanie wielkiej bliskości. Ty dostrzegasz głębię drugiej osoby, a ona widzi twoją. Jak to wygląda? Jeśli masz silne połączenie z drugim człowiekiem to wystarczy chwila, żeby odczytać jego uczucia. Energia płynąca przez oczy powoduje w tobie odczucia, dzięki którym dostajesz jasne komunikaty. Nie tylko wiesz czy ta druga osoba jest zła, smutna, wesoła, ale dosięgasz jej najgłębszych pragnień i bólu. Jeśli patrzenie w oczy trwa dłużej, to staje się możliwe ujrzenie przeszłych wcieleń tej osoby.

oczy a przekazywanie energii seksualnej

Najsilniejszym komunikatem jaki można przekazać oczami jest miłość, kiedy dostrzegasz w jego oczach blask, ciepło, a odczucia wypełniają całe twoje ciało. Dlatego osoby zakochane tak wspaniale komunikują się poprzez oczy. Patrzenie w oczy to wysoki poziom przekazywania energii seksualnej opartej na autentycznej miłości.

Partnerzy skupiają się na swoich wewnętrznych doznaniach. Uczucie to może być tak intensywne, że przepływ energii, który następuje pomiędzy nimi intensyfikuje pożądanie, a ciała ogarnia podniecenie.

natarczywe spojrzenia

flickr.com

flickr.com

Przez oczy energia płynie na zewnątrz. Ponieważ płynie ona zgodnie z twoją intencją, to możesz ją kierować tam gdzie chcesz i po co chcesz. Dlatego czasami ludzie używają spojrzenia do manipulacji. Na pewno znasz takie osoby, które potrafią natarczywie się wpatrywać, ściągać cię swoim spojrzeniem, aż masz wrażenie, że cię przejrzały na wylot. W ciele masz różne fizyczne odczucia od drżenia, poprzez ciepło, czy chłód. Używanie siły wzroku i kierowanie energii poprzez swoje oczy na drugiego człowieka nie należy do rzadkości.

Jeśli kogoś wzrok sprawia, że czujesz się niekomfortowo, wydaje ci się natarczywy, albo dana osoba przekonuje cię do czegoś i podpiera się spojrzeniem- to nie dopuść do przepływu energii, nie pozwól jej do siebie dotrzeć. W takiej sytuacji możesz na chwilę przymknąć oczy, albo odwrócić wzrok. Zupełnie tak jak nieśmiałe kobiety reagują czasami na natarczywy wzrok mężczyzny.

warto patrzeć w oczy

Warto poćwiczyć komunikację poprzez oczy, która zapewnia intensywne przeżycia oraz pozwala na porozumienie z duszą innej osoby. Szczególnie jeśli kogoś kochasz, to próbuj poprzez oczy wyrazić swoje odczucia, a pogłębi to bliskość i zrozumienie pomiędzy wami.


Liczba komentarzy: 2

  1. Patryk pisze:

    Proszę o kontakt, mogę czymś zaciekawić, zależy mi na tym. Miałem dziwną sytuacje.

  2. Anett pisze:

    Fajny materiał

Dodaj komentarz