Rytuały na 1 dzień wiosny

Anna S | 10 marca 2015

wiosna

21 marca to dzień magiczny. Astronomiczny początek wiosny oznacza, że następuje równowaga pomiędzy dniem a nocą, przyroda budzi się do życia a wraz z nią ludzie budzą się z „zimowego snu” nabierając nowych sił i chęci do życia.
Jak na magiczny dzień przystało, 21 marca jest idealnym czasem na odprawianie rytuałów, dzięki którym możemy zapewnić sobie przychylność żywiołów takich jak ziemia, powietrze, woda i ogień.

Żywioł ziemi odpowiada za materię, a więc również za pieniądze. Chcesz je przyciągnąć do swojego życia? Wybierz się do kwiaciarni i kup kwiat doniczkowy, inną roślinę, albo nasionka, które wykiełkują w donicy. Zwróć uwagę na to, żeby roślina była zdrowa, wybierz taką która cię w jakiś sposób przyciągnie (wyglądem, zapachem). Roślinę zabierz do domu, zapal zieloną świeczkę, albo kadzidło jaśminowe. Wycisz się a następnie zastanów się i afirmuj czego pragniesz, co chciałbyś mieć. Zasiej nasionka w doniczce, albo podlej swoją roślinę i odstaw w słoneczne miejsce. Jej wzrost powiązany jest z osiągnięciem przez ciebie celów, czy pragnień, które afirmowałaś.

 

wiosnawodaŻywioł wody powiązany jest ściśle z emocjami, uczuciami. Wiosną dobrze oczyścić się z negatywnej energii, a następnie doładować się pozytywną. Jeśli oczyszczanie i woda to oczywiście najlepszy będzie prysznic i kąpiel. Przed kąpielą weź prysznic i wizualizuj, że spływająca woda obmywa się z negatywnej energii. Potem weź kąpiel dodając do wanny olejku sosnowego, który znakomicie oczyszcza i … pobudza. Nabierz w dłonie wody i polewając się nią wolno afirmuj w myślach lub na głos, że woda budzi cię do nowego życia. Otwierasz się na nowe znajomości, pozytywne doznania, czy na nową miłość.

 

Żywioł ognia znakomicie oczyszcza ze zdarzeń z przeszłości, które nas męczą, sprawiają że nie możemy odzyskać spokoju i zacząć nowego życia. Ogień również chroni. Dlatego idealnie 21 marca rozpalić ognisko, ewentualnie zapalić żółtą świecę (a najlepiej dwie) Jeśli rozpalasz ognisko to wcześniej przygotuj żółte rośliny (najlepiej mieć zasuszone z lata) , a jeśli świeczkę to żółte szmatki. Rośliny wrzucaj powoli do ognia, niech się spalą. Paląc je afirmuj stanowczo, żeby to co stare odeszło oraz wzywaj nowe, aby przybyło. Jeśli palisz świeczki to szmatki połóż obok świeczki (albo pomiędzy nimi) i poczekaj aż świece się spalą. Potem weź szmatki i spal  je (najlepiej na zewnątrz). Resztki, które zostaną powinnaś głęboko zakopać, albo spłukać w toalecie.

wiosnadzwonkiŻywioł powietrza doskonale oczyszcza przestrzeń wokół nas. Z pomocą przyjdą nam kadzidła i dzwonki (wietrzne albo zwykłe). W domu zapal kadzidło naturalne i okadź się (zaczynając od dołu i kierując się w górę) powtarzając, że dym cię oczyszcza z negatywnych energii. Obracając się w lewą stronę dzwoń dzwonkiem, a jego dźwięk rozproszy zastałą energię, dzięki czemu będzie mogła przyjść w jej miejsce nowa energia.

Pamiętaj żeby po każdym odprawionym rytuale podziękować żywiołom.


Dodaj komentarz