Siła myśli. Jak przyciągnąć szczęście?

Anna S | 05 lipca 2013

flickr.com

flickr.com

Otacza nas energia. Chociaż jej nie widzimy- to jednak odczuwamy i wpływa ona na nasze zachowanie, na myśli. Energię możemy kształtować nie tylko przez konkretne czyny, ale również poprzez myśli. Zupełnie jak w powiedzeniu: „uważaj o czym myślisz, bo się spełni”.
Jednak nie wszystko o czym myślimy się spełnia. To by było zbyt proste. Co decyduje o tym, że niektóre myśli przekształcają się i materializują, a inne pozostają niespełnione?

Intensywność odczuć

Żeby pragnienie się zrealizowało istotna jest intensywność odczuć i wiara. Nie wystarczy tylko myśleć o czymś, ale poczuć to całym sobą. Jednym słowem jeśli tylko rozmyślasz o tym, co chciałbyś dostać- to pozostanie to w sferze marzeń. Kluczem do materializacji pragnień jest poczucie „tu i teraz”, czyli w chwili obecnej, że to już masz. Wiąże się to z wyzbyciem się oczekiwań, czyli wszelkich „chciejstw” i bezgraniczną wiarą, że możesz to osiągnąć.
Musisz dokładnie wiedzieć czego chcesz i skonkretyzować swoje pragnienia.
Prawo przyciągania nie jest żadną nowością. Już w Biblii możemy przeczytać, że myśli mają wpływ na rzeczywistość i że wiara może wszystko ( „Wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy” (Mk, 9, 23)

Sugestywność obrazów

Wizualizacje i afirmacje pomagają w spełnianiu marzeń. Jednak jeśli wizualizujesz, to wyobrażaj sobie wszystko ze szczegółami. Chciałabyś przyciągnąć partnera, to wyobrażaj sobie wszystkie detale i spraw, by obrazy były intensywne, duże i wyraźne.
Jeśli tworzysz afirmacje to pamiętaj, by formułować je w czasie teraźniejszym. Nie mów: „chcę mieć dom”, ale „mam dom” i zobacz każdy jego pokój, okna, drzwi, kolory itp.
W świecie energii przyszłość jest iluzją, marzeniem. Liczy się tylko „tu i teraz”, czyli to teraźniejszość kreuje przyszłość. Jeśli wystarczająco i intensywnie skupisz się na teraźniejszości, to stworzysz przyszłość. Jeśli skupisz się tylko na przyszłości to pozostaniesz w iluzjach.

Siła energii. Dobro przyciąga dobro, a zło przyciąga zło

To co wysyłasz – powraca do ciebie. Można tak w skrócie powiedzieć. Jeśli kochasz- to przyciągniesz miłość. Jeśli wierzysz w to, że ludzie są pomocni i dobrzy- to takich spotkasz.
Jeśli skupiasz się na tym, że ludzie są źli i oszukują- to takich zaprosisz do swego życia. Będą oni potwierdzeniem twoich myśli.
Energia działa tak, że jeśli masz złe intencje i skierujesz je do wybranej osoby- to zazwyczaj odbiją się od niej i wrócą do ciebie z jeszcze większą siłą. Prowadzi to do prostego wniosku, że nie warto innym źle życzyć, bo działasz na swoją szkodę. Warto uczyć się akceptacji i braku osądzania innych. Nie jest to proste, wymaga trochę czasu, ale warto to zrobić. Dla siebie.

Prawo przyciągania działa pozytywnie i negatywnie

flickr.com

flickr.com

Co to oznacza? Jeśli martwisz się, snujesz negatywne wyobrażenia to tworzysz negatywne myśli. Często są one wyjątkowo intensywne. Dlatego uważaj jeśli myślisz o kimś źle, albo czujesz się przygnębiony, albo martwisz się o kogoś. Wiadomo, że może to przyciągnąć tę sytuację, którą widzisz w swoich „czarnych snach” . Nie wierzysz? Zastanów się, ile takich spraw widzisz wokół, a ile z nich dotknęło cię osobiście. Oczywiście zawsze możesz sobie powtarzać, że to tylko przypadek. Możesz też wierzyć, że sam to przyciągnąłeś swoimi myślami. Bardzo negatywną emocją, która przyciąga jak magnes „czarne zdarzenia” jest strach.
Ewa zaczęła się martwić, że ją zwolnią z pracy. Kiedy wyrzucili jej koleżankę z pokoju- jej obawy przybrały na sile. Coraz intensywniej myślała o tym, że inni pracują dłużej od niej więc ona nie ma szans na utrzymanie stanowiska. Każdy kolejny dzień wypełniony był strachem i stawał się wyczekiwaniem na tę jedną chwilę. Ewa czuła już jak ogarnia ją bezradność, oczami wyobraźni widziała ten moment, gdy zostaje bez pracy i musi szukać nowego zajęcia. W końcu jej „czarny scenariusz” się spełnił. Prawdopodobnie gdyby Ewa nie kreowała negatywnych obrazów i nie przeżywała tak mocno zwolnień i nie widziała siebie w kolejce do zwolnienia- to nadal by pracowała.

Najczęściej ludzie rozmyślają o braku pieniędzy i o możliwych chorobach. Boją się, że nie będą mieli za co żyć oraz że zachorują. Przyciągają to!
Dlatego warto zmienić myślenie na pozytywne. Co dajesz innym i światu- to otrzymujesz z powrotem. Jeśli narzekasz, że nie masz szczęścia, że spotykasz samych podłych ludzi – to poszukaj odpowiedzi w sobie i przyjrzyj się temu jak sam postępujesz.

Świat to lustro twoich przekonań

Chcesz wiedzieć co myślisz o sobie? Zobacz jacy ludzie cię otaczają, posłuchaj co mówią. Są oni odbiciem tego co sama o sobie myślisz i co myślisz o świecie. Z pewnością spotkałaś się ze stwierdzeniem, że podobne przyciąga podobne.
Zatem jeśli twoje życie nie wygląda tak jakbyś chciała, spotykają cię nieszczęścia i spotykasz ludzi, którzy cię krzywdzą- to zastanów się dlaczego tak się dzieje. Przyczyna nie tkwi w świecie zewnętrznym, w tym, że inni mają więcej szczęścia, a inni są pechowcami. Przyczyna tkwi w tobie, w tym co myślisz i jak się czujesz. Jeśli znajdziesz i uświadomisz sobie swoje przekonania to możesz je zmienić. Często przyczyna naszych negatywnych wyobrażeń i myśli tkwi jeszcze w dzieciństwie, kiedy to zakodowaliśmy sobie niektóre zdania np. wypowiadane przez rodziców.

Poznaj swoje przekonania

Ewie dokuczał brak pieniędzy. Obojętnie ile by pracowała- to ciągle starczało jej jedynie na opłacenie rachunków i podstawowe potrzeby. Zaczęła się zastanawiać dlaczego tak się dzieje. W głowie usłyszała głos ojca, który wielokrotnie mówił, że dużo pieniędzy mają tylko oszuści i że bogaci na pewno wzbogacają się na nieuczciwości i krzywdzie innych ludzi. Ewa podświadomie zakodowała te słowa więc obojętnie ile by pracowała to głęboko w niej tkwiło przekonanie, że jeśli zarobi dużo pieniędzy to będzie nieuczciwa.

Samo uświadomienie sobie przyczyny niepowodzeń stanowi duży krok do przodu. Następnym jest praca ze sobą, czyli przekonanie samej siebie, że pieniądze można zarobić uczciwie, że nie są „brudne” i że każdy może je zdobyć.


Dodaj komentarz