Targi ezoteryczne – jak wyglądają i gdzie je znajdziesz

Anna S | 20 marca 2013

flickr.com

flickr.com

Targi ezoteryczne to miejsce gdzie w jednym miejscu możesz spotkać: wróżki, radiestetów, uzdrowicieli, astrologów, egzorcystów, sprzedawców minerałów, biżuterii, naturalnych świec, wahadełek, suplementów, książek itp. Zakres tematyczny prezentowany przez wystawców jest bardzo szeroki: akupunktura, fotografie aury, kosmetyka naturalna, masaże.

Cena biletu nie jest wygórowana, zależy oczywiście od miasta, ale jest to zazwyczaj kwota rzędu 5-10zł. Informacje o targach możesz znaleźć w internecie,w lokalnej prasie, albo plakatów rozwieszonych na mieście.

Największym zainteresowaniem na targach zazwyczaj cieszą się wróżki. Mają one swoje miejsca, gdzie za kotarą przyjmują klientów. Ale nie łudźmy się, że ta zasłona odgrodzi nas od tłumu ludzi. Wszystko przez nią słychać. To raczej takie symboliczne oddzielenie od świata zewnętrznego.

Niektórzy zrobią Ci bezpłatne diagnozy stanu zdrowia, np. z tęczówki oka (irydologia), albo zbadają wahadełkiem, a potem zaproponują lecznicze preparaty na bazie ziół. Na pewno plusem jest fakt, że wystawcy chętnie udzielają informacji, można zaopatrzyć się w sporo materiałów i ulotek, czasami nawet dostać jakieś próbki. Można też nawiązać sporo interesujących kontaktów.

Targi ezoteryczne to często imprezy cykliczne, odbywają się przeważnie raz w roku o tej samej porze. Noszą różne nazwy, dlatego mogą być reklamowane jako Targi Medycyny Naturalnej itp.

Największe targi odbywają się w: Gdańsku (od Wahadełka do Gwiazd), w Warszawie (Medycyny Naturalnej), Wrocławiu (Niezwykłości), Szczecinie (Sydonia), Bydgoszczy, Katowicach (Spotkania z Medycyną Naturalną), Krakowie, Łodzi (Festiwal Zdrowia Wróżb i Niezwykłości).

Czasami równocześnie w ramach targów, odbywają się różne prelekcje, wykłady na tematy dot. wróżb, zdrowia, czy innych zagadnień ezoterycznych.

 

Jeśli chcesz świadczyć usługi na targach?

To proste. W takich targach może wziąć udział każdy, kto prowadzi działalność, wypełni kartę zgłoszeń (od organizatora) i zapłaci za miejsce. Jeśli załatwisz formalności to potem możesz ustawić swoje stoisko i czekać na klientów. A tych nie brakuje, gdyż generalnie na targach jest tłum ludzi.

 

Atmosfera

Jak dla mnie atmosfera jest chaotyczna. Większość ludzi przyszła z ciekawości, dlatego skupiają się na wypytywaniu o rozmaite rzeczy.

Zawsze jestem pod wrażeniem (niekorzystnym), że ludzie tam tak się tłoczą i dotykają. Nawet wystawcy powszechnie łapią za ramię, za ręce i obejmują. Rozumiem, że nawiązywanie relacji i budowanie kontaktu jest ważne, ale takie postępowanie, nakierowane na „złapanie klienta” jest zbyt nachalne.

Na koniec warto wspomnieć, że tutaj też musisz uważać. Są osoby uczciwe, posiadające wiedzę i umiejętności, ale z drugiej strony – spotkasz osoby, które nie potrafią za wiele. Po czym je poznać? Cóż .. Jeśli ktoś jest naprawdę dobry nie potrzebuje robić „show”, czyli krzyczeć, głośno się reklamować, biegać wokół stoisk i zapraszać klientów (nierzadko ciągnąc ich za rękaw). Zupełnie tak jak w życiu. To co głośne i błyszczy- w środku jest puste. A krzyczy, żeby zwrócić na siebie uwagę, bo inaczej nie umie.

Zaufaj więc sobie i swojej intuicji i uważnie podchodź do tych wszystkich rewelacji, nowości i „cudownych mocy” oferowanych na targach.


Dodaj komentarz