Tata spod znaku…

Anna S | 23 czerwca 2016

tata

Wiadomo, że dokładnie nie da się przewidzieć horoskopu jedynie na podstawie słońca w danym znaku zodiaku. Jednak jeżeli słońce w danym kosmogramie jest silne, to główne cechy charakterystyczne dla danego znaku, będą widoczne. Jesteś ciekawa jakim ojcem okaże się twój partner? Przeczytaj.

tata Baran

Baran to silny i męski znak. Będzie chciał rządzić w domu. Może być ojcem, który nie znosi sprzeciwu. Wydaje dzieciom polecenia i wymaga posłuszeństwa i szacunku. Reaguje bardzo emocjonalne, łatwo wybucha gniewem. Często najpierw powie, potem pomyśli. Również w stosunku do dziecka nie jest w stanie powstrzymać się od emocjonalnego zachowania. Jednak w przypadku gdy dziecku dzieje się krzywda, zawsze błyskawicznie reaguje i zdecydowanie je broni. Ojciec baran nie znosi bezczynności i lubi aktywnie spędzać czas, dlatego nie zamknie się z dzieckiem przed telewizorem. Będzie z nim uprawiał różne sporty i wymyślał różne atrakcje.

tata Byk

Byk jest zwykle ojcem spokojnym, który wyznaje zasadę, że: spokojnie do celu. Nie popędza dziecka. Nie wpada zbyt szybko w gniew, ale jeżeli już się zezłości to trudno mu przechodzi i może dość długo się złościć. Bardzo ważny jest dla niego aspekt materialny rodzicielstwa. Nie tylko mieszkanie, jedzenie, ale też firmowe ubrania i zabawki oraz odpowiednie kursy i zajęcia. Kluczową sprawą jest dla niego to, żeby dziecku niczego nie zabrakło. Nie jest rozrzutny i rozsądnie i skrupulatnie będzie wydzielał pieniądze swoim dzieciom. Z pewnością będzie starał się im przekazać szacunek do pieniądza oraz do pracy.

tata Bliźnięta

Tata Bliźniak zanim zostanie ojcem to z pewnością przeczyta chociaż jedną książkę o tym jak być tatą. Jeżeli nie lubi czytać to z pewnością będzie wypytywał znajomych, którzy są już rodzicami. Będzie czekał aż dziecko zacznie chodzić i mówić, ponieważ nie może doczekać się aż nawiąże z nim kontakt werbalny. Będzie idealnym przewodnikiem objaśniającym dziecku zawiłości otaczającego świata. Ważne jest dla niego wspieranie dziecka w jego zainteresowaniach. Dlatego bez mrugnięcia okiem będzie zawoził dzieci na dodatkowe zajęcia.

tata Rak

Ojciec Rak to dla dziecka autorytet ale i wielki przyjaciel. Dziecko jest dla niego bardzo ważne i potrafi okazywać mu swoje uczucia. Jest czynnie obecny w jego życiu, ucząc je i cierpliwie pokazując różne przydatne rzeczy. Ojciec Rak bywa bardzo troskliwy, czasami zbyt bardzo i często na wyrost martwi się o swoje dziecko. Jest przyjacielem, ale takim „od serca”, któremu dziecko zawsze może się wygadać, przy którym może się popłakać i liczyć na wsparcie. Nie jest natomiast ojcem-kumplem, który akceptowałby wszystkie jego „wybryki” czy „luzacko” podchodził do takich kwestii jak ekstrawagancja w ubieraniu, palenie papierosów czy niekulturalne zachowanie.

tata Lew

Tata Lew ma w sobie dużo ciepła i otwartości. Jest dumny z tego, że jest ojcem i lubi chwalić się swoimi dziećmi. Chętnie o nich opowiada i bardzo cieszy się z ich osiągnięć. Im bardziej zdolne jest dziecko tym większa duma go rozpiera. Często jest bezkrytyczny i nie pozwala na krytykowanie swoich pociech. Lubi je także rozpieszczać. Tata Lew lubi małe dzieci i dobrze się z nimi dogaduje, natomiast z nastolatkami nie znajduje już tak dobrego porozumienia.

tata Panna

Tata spod znaku Panny jest chłodny w okazywaniu uczuć i czułości w stosunku do dzieci. Częściej je skrytykuje niż pochwali. Jest wymagającym ojcem. W pierwszej kolejności stara się zapewnić dzieciom poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Zwraca dużą uwagę na ich podejście do nauki. Jeżeli trzeba to wytłumaczy i przypilnuje, żeby dziecko nie zaniedbywało swoich obowiązków. Może być ojcem dosyć surowym, który dużo z siebie daje, ale również tak samo wiele od dziecka wymaga.

tata Waga

Ojciec spod znaku Wagi stawia na dobry kontakt z dzieckiem. Wspólne rozmowy ale również zabawa są istotne. Potrafi się bawić z dziećmi w sposób beztroski i radosny. Nie jest ojcem, który buduje swój autorytet systemem kar i nakazów. Stara się tłumaczyć, pokazywać. Ma świetny kontakt z dziećmi, a one go uwielbiają.

tata Skorpion

Dla Skorpiona dzieci są niezwykle istotne. Sporo od nich wymaga i jest bardzo konsekwentny. Trudno go przebłagać czy przekonać żeby zmienił zdanie, czy tak po prostu „odpuścił” jakieś przewinienie. Bywa ojcem surowym i despotycznym. Jest bardzo uważny, w porę dostrzega wszelkie zagrożenia i zawsze wkracza do akcji w odpowiednim czasie.

tata Strzelec

Najbardziej beztroski i wesoły spośród wszystkich zodiakalnych ojców. Sam jest trochę jak duże dziecko, które nie uznaje kontroli i dyscypliny a przede wszystkim kocha wolność. Dlatego również rzadko czegoś zakazuje, wymusza czy stosuje kary. Tata Strzelec jest dla dziecka często kumplem z którym można pogadać na każdy temat i poszaleć.

tata Koziorożec

To ojciec, który jak żaden inny, nauczy dziecka… dyscypliny. Tata koziorożec wymaga, nakazuje i egzekwuje. Czasami krótko i oschle. Rzadko przytula i mówi, że kocha. Jednak nie ma drugiego tak odpowiedzialnego ojca, który zatroszczy się o przyszłość swoich dzieci. Może planować im przyszłość, zwracając uwagę na aspekty praktyczne.

tata Wodnik

Jako ojciec jest bardzo wyrozumiały. Daje dziecku sporą dawkę wolności. Dziecko może myśleć po swojemu a także samodzielnie podejmować decyzje (nawet te ważne). Stara się rozbudzić w dziecku pasje, zwłaszcza te intelektualne. Kupuje dziecku masę książek, zapisuje dziecko na zajęcia dodatkowe, kursy, które rozwiną jego wiedzę i umiejętności.

tata Ryba

Tata Ryba jest bardzo wrażliwym ojcem. Empatycznym, odbiera uczucia dziecka więc jest łagodny. Rzadko krzyczy, nie uznaje ostrzejszych kar. Lubi dzieci małe i większe, nawiązuje z nimi świetny kontakt. Nie ma problemów z zajmowaniem się dziećmi, chętnie je kąpie, karmi i ubiera jak również czyta książki czy chodzi na spacery. Jest tatą, którego nie zdenerwuje płacz dziecka. Nie ma problemów z mówieniem o swoich emocjach i okazywaniem uczuć dziecku.


Dodaj komentarz