Uważaj na wampiry energetyczne

Anna S | 28 czerwca 2013

flickr.com

flickr.com

Wampir kojarzy nam się z postacią z horrorów, która pod osłoną nocy atakuje niewinnych ludzi i wysysa z nich krew. Tymczasem nazwa ta określa również pewien typ osobowości. Zazwyczaj określamy wampirem kogoś, kto wpływa na nas niekorzystnie, a poprzez swoje słowa i czyny pozbawia nas energii życiowej, radości życia. Po wizycie takiej osoby czujemy się zmęczeni i przygnębieni.
Wampiry można spotkać wszędzie. Niekoniecznie są to obcy ludzie na ulicach, lecz osoby nam bliskie: rodzice, mąż, żona, czy „przyjaciółka”.

Lena poznała Mariolę w nowej pracy. Lena nikogo tam nie znała, czuła się nieswojo, a Mariola od razu do niej zagadała, zaoferowała pomoc i sprawiała wrażenie osoby życzliwej. Początkowe rozmowy na przerwach w pracy szybko przerodziły się w popołudniowe spotkania. Kobiety chodziły razem do kawiarni, na koncerty, na zakupy. Lena była zadowolona, że znalazła taką kontaktową przyjaciółkę. A trzeba przyznać, że Mariola była bardzo żywiołowa, dużo mówiła i szczodrze obdarzała Lenę komplementami. Potem spotykały się również w domu, przeważnie u Leny, bo mieszkała sama. Wówczas Lena zauważyła, że Mariola często narzeka. Skarżyła się na wszystko: że nikt jej nie rozumie, że ludzie są podli, że jej mąż jest okropnym niewdzięcznym draniem, że jest bardzo nieszczęśliwa. Lena czasami dawała się wciągnąć w te „wspólne narzekania”, ale zauważyła, że po każdej takiej wizycie Marioli, czuje się zmęczona i rozdrażniona, w dodatku coraz częściej bolała ją głowa, dokuczał żołądek, a raz prawie zemdlała. Mariola zaczęła do niej dzwonić codziennie, a pewnego dnia powiedziała, ze powinny sobie pomagać o każdej porze dnia i nocy. Lenie niezbyt się to spodobało, ale od tej pory telefony i smsy od Marioli przybrały nas sile. Im więcej Mariola narzekała- tym gorzej Lena się czuła. W końcu Lena zaczęła unikać Marioli. Nie odbierała telefonów, nie podejmowała dyskusji o „złym świecie i podłych ludziach wokół”. Mimo wszystko Mariola była uparta i ciągle próbowała powrócić do dawnej formy kontaktów.

Takich „przyjaźni” jest wiele, w których jedna z osób jest wampirem, czyli czerpie energię (żywi się energią) drugiej. Wampir ma się lepiej, a jego ofiara opada coraz bardziej z sił, może też chorować.

Jak atakują wampiry energetyczne?

Wampiry energetyczne to osoby, które mają zablokowaną jakąś czakrę, albo większość czakr, w związku z tym nie mogą pobierać energii z kosmosu, a sam przepływ energii pomiędzy czakrami jest u nich nieprawdiłowy. Czerpią energię od innych ludzi, dzięki czemu wzmacniają się psychicznie i fizycznie. Żeby pobrać energię od innej osoby muszą ją zaatakować energetycznie. Formą ataku jest zazwyczaj wzbudzenie w kimś negatywnych emocji, np. gniewu, złości, smutku, agresji. Dlatego opowiadają, a często wymyślają różne historie, żeby wywołać niskie emocje w drugiej osobie. Rozemocjonowana osoba otwiera swoją aurę, a wówczas wampir może pobierać od niej energie. Ponieważ energia jest wszędzie, nie zna odległości, dlatego warto uważać również w Internecie. Wszelkie fora internetowe, czy grupy dyskusyjne- pełne są takich wampirów, które specjalnie atakują i denerwują innych. Możesz to bagatelizować myśląc, że to tylko napisany tekst- ale on przecież niesie ze sobą energię. Jeśli się zdenerwujesz- to ją przyjmiesz, a wampir „pożywi się” twoimi negatywnymi emocjami.
Czasami wampirami są osoby bardzo milczące. Nie odzywając się, nie wdając w żadne rozmowy z innymi- stają się męczącym towarzystwem dla innych, co sprawia, że mimowolnie, bo często nieświadomie, zwracają na siebie uwagę. Tymczasem jeśli ktoś jest w centrum zainteresowania (z jakiegokolwiek powodu) to pobiera energię od innych. Przeważnie są to jednak osoby, które wyróżniają się śmiałością, które wzbudzają ogólne zainteresowanie, bądź specjalnie szokują innych, czym wywołują u nich skrajne emocje. Chociaż sprawiają wrażenie, że są zainteresowane twoim życiem, to jednak tak naprawdę uwielbiają mówić tylko o sobie (dla mnie… o mnie… według mnie… moje…) i interesują ich wyłącznie swoje życie i sprawy.
Wampiry wybierają zazwyczaj osoby szczęśliwe, zadowolone, a unikają słabych, nieszczęśliwych. Od silnych osób są bowiem w stanie wyciągnąć więcej energii. Zazwyczaj nie mają świadomości, że są wampirami i postępują intuicyjnie.

Jak się chronić przed wampirem energetycznym?

Unikaj kontaktu z ludźmi przy których źle się czujesz, zaobserwowałaś, że jesteś osłabiony, czy wyczerpany po kontakcie z nimi. Jeśli nie masz możliwości nie spotykania takich osób, to nie dyskutuj z nimi. Nie dawaj się wciągać w narzekania o podłym świecie, ciężkiej pracy, podłym mężu, czy wrednych znajomych. Jeśli „wampir” mimo to nie przestanie narzekać, postaraj się go słuchać biernie. Skup się na tym, że to cię nie interesuje i nie emocjonuj się tym co mówi. Możesz myśleć o czym innym, albo po każdym narzekaniu powiedzieć sobie w myślach, że osoba poprzez swoje narzekanie chce siebie wzmocnić, a ciebie osłabić. Jedyne co musisz umieć– to nie wchodzić w jakiekolwiek interakcje z taka osobą.

Twórz sobie ochrony energetyczne

Najpopularniejsze to tworzenie tarcz, np. z lustra (odbija energie), albo bańki. Wyobrażasz sobie, że pobierasz białe (ewentualnie fioletowe) światło poprzez czakrę korony, a następnie otaczasz się niem wokół ciała i zamykasz w bańce, która nie przepuszcza do ciebie innych energii. Wizualizację powtarzasz kilka razy. Jeśli wyczuwasz energię dłońmi (albo oczywiście widzisz) to możesz poczuć elastyczne ścianki od środka swojej bańki.
Jeśli widzisz, lub czujesz, że wampir podłącza się przewodami energetycznymi do twojej aury, czy twoich czakr, wyobraź sobie sobie szybko nożyce, alb ostry nóż i poprzecinaj te sznury/ więzy zrywając to połączenie.
Wampirowi wysyłaj białe światło, które ma właściwości ochronne.
Nigdy nie pozwalaj, aby ktoś dotykał twojego lewego ramienia (przeważnie lewa ręką) gdyż w ten sposób najczęściej i najszybciej pobiera od ciebie energię.

Używaj gestów ochronnych

Energia w ciele płynie swobodnie jeśli przyjmujemy wyprostowaną postawę ciała i nie krzyżujemy rąk, czy nóg. Tylko wtedy możemy swobodnie pobierać energie. Wynika z tego, że jeśli ręce, czy nogi skrzyżujemy- wówczas blokujemy się, co pomoże nam w sytuacjach zagrożenia.
Zaletą takich gestów jest fakt, że można wykonać je wszędzie, są na tyle naturalne, że nie wzbudzą zainteresowania innych ludzi. Oprócz wspomnianego wyżej krzyżowania nóg (popularna „noga na nogę) należą do nich: chowanie kciuka w środek dłoni, zasłonienie rękoma splotu słonecznego, splatanie dłoni.

Jeśli zostałaś zaatakowana

I wiesz, że przyjęłaś „ciosy”, a teraz czujesz się źle i jesteś wyczerpana- to jak najszybciej oczyść swoją aurę. Najszybciej podziała kąpiel w wodzie z dodatkiem soli (kuchennej), jak również zapalenie i okadzenie się białą szałwią. Dobre rezultaty daje również medytacja połączona z energetyzowaniem czakr kolorami i pobieraniem energii z kosmosu. Dla wzmocnienia i zregenerowania pola energetycznego możesz przyłożyć sobie do ciała kamienie (np. ametyst, kryształ górski, cytryn, czy inne na poszczególne czakry). Jeśli jest ładna pogodna dobrze „naładować” się słońcem, albo poprzez kontakt z przyrodą.

Czy tarcze są konieczne?

Na koniec warto wspomnieć o tym, że tarcze i ochrony warto tworzyć wyłącznie w sytuacjach kłopotliwych i bezpośrednio nam zagrażających. Tworzenie ich bez przerwy, przed każdym wyjściem z domu- nie jest korzystne. Zamykamy się bowiem na innych ludzi, co powoduje brak wymiany energetycznej. Dlatego jeśli świadomie założymy jakąś ochronę/ tarczę – to musimy ją później (również świadomie) zdjąć. Czasami więc lepiej skupić się na wzmacnianiu i oczyszczaniu swojego pola energetycznego, niż na tworzeniu ochrony.

Czy jestem wampirem energetycznym?

Być może po przeczytaniu tego tekstu, albo może już wcześniej- zadawałaś sobie takie pytanie. Jeśli masz wątpliwości, odpowiedz szczerze na następujące pytania:
1. Czy zauważyłaś, że w twojej obecności ludzie często narzekają na senność, zmęczenie, ból głowy?
2. Czy zauważyłaś, że poznajesz nowych ludzi, a później oni, bez żadnego powodu, unikają kontaktu z tobą ?
3. Czy ludzie z którymi się zaprzyjaźniłaś zrywają z tobą kontakt, a ty nie wiesz dlaczego?
4. Czy lubisz i często narzekasz na szkołę, znajomych, rodziców, politykę?
5. Czy lubisz się kłócić, dążysz do konfrontacji słownej i czujesz satysfakcję jeśli „zdrowo się pokłócisz”?
6. Czy dążysz do tego, żeby wszyscy skupiali na tobie uwagę podczas spotkań, rozmów itp. ?
7. Czy masz skłonność i dążysz do tego, żeby wszyscy ludzie zajmowali się tobą i twoimi problemami?
8. Czy ludzie mówią ci, że masz hipnotyzujące, silne, niespotykane spojrzenie/oczy, które przyciągają ich uwagę, a pod wpływem twojego spojrzenia dziwnie się czują, albo nawet boją się twoich spojrzeń ?
9. Czy fascynujesz się tematyką wampirów, albo nawet czujesz się wampirem?
10. Jesteś wyjątkowo błyskotliwa, inteligentna, dowcipna, co sprawia, że prawie w każdej sytuacji stajesz się „duszą towarzystwa”?
11. Czy lubisz kiedy ludzie ci współczują, dlatego chętnie opowiadasz im o swoich zmartwieniach?

Jeśli na 9-11 pytań odpowiedziałaś TAK, to możesz być wampirem energetycznym. Staraj się pozyskiwać energię w inny sposób: z kosmosu, poprzez zabawę, muzykę, a nie kosztem innych ludzi. Pracuj nad swoim polem energetycznym, postaraj się odblokować czakry, żeby wzmocnić przepływ energii.


Dodaj komentarz