Wahadełko. Jak pracować z wahadełkiem

Anna S | 27 maja 2013

flickr.com

flickr.com

Z pewnością widziałaś kiedyś jak wróżka, czy radiesteta biorą wahadełko, które rytmicznie porusza się w dwie strony, albo nawet kręci się jak szalone. Co wprawia je w ruch? Czym dokładnie jest wahadełko? Co można nim ustalić i w czym może nam pomóc? Czy każdy może posługiwać się  wahadełkiem?

Jak wygląda wahadełko?

Wahadełko to niewielki ciężarek (może mieć kształt kuli, walca albo stożka) wykonany z metalu lub kamienia i zawieszony na sznurku, lub łańcuszku. Wahadełko ma wiele zastosowań. Może służyć do wróżenia, bądź oczyszczania, diagnozowania, czy badań radiestezyjnych. Zwane narzędziem podświadomości, która zna odpowiedzi na wszystkie pytania. Możemy ją pytać a ona nam odpowie za pomocą wahadełka.

Rodzaje wahadełek

Istnieje bardzo dużo wahadełek o różnorodnym zastosowaniu. Najlepiej zacząć pracę z wahadełkiem wybierając jedno z tych uniwersalnych i nie wymagających każdorazowego oczyszczania. Ciężkie i duże wahadełka znajdują zastosowanie w radiestezji i pracy w terenie.

flickr.com

flickr.com

Karnak to wahadło egipskie o podłużnym kształcie. Najczęściej zrobione z mosiądzu, albo drewna tropikalnego. Używane do diagnozowania, poszukiwań, badań. Uznawane za niebezpieczne, ponieważ może emitować zieleń ujemną.

Izis (wahadło egipskie), z mosiądzu. Jedno z popularniejszych i chętnie używanych wahadełek. Samo się oczyszcza. Emituje kolor biały. Zakres zastosowania bardzo szeroki od diagnozowania żywności, poprzez diagnozowanie i leczenie oraz wróżenie.

Ozyrys (wahadło egipskie): przeważnie wykonane z drewna. Składa się z czterech drewnianych półkul.

Wahadło ze świadkiem: zawiera zakręcany pojemniczek w który możemy włożyć dowolną substancję np. witaminy, zioła, lekarstwa.

Bardzo popularne są również wahadełka z kamieniami takimi jak kryształ górski, ametyst, czy agat. Wymagają one każdorazowego oczyszczenia po użyciu.

Do czego służy wahadełko?

Wahadełko może nam odpowiedzieć na wszystkie pytania. Powinny one być prosto sformułowane, ponieważ uzyskamy od niego tylko trzy odpowiedzi: tak, nie oraz nie wiem. Bardziej zaawansowaną formą pracy z wahadełkiem są rozmaite plansze i wykresy na których oznaczono różne opisy i wartości. Opierając się na nich możemy diagnozować stan zdrowia, aury, czy nawet badać przeszłe wcielenia. Kiedy nie możemy dokonać wyboru i zdecydować się co wybrać, możemy zapytać wahadełka. Nie możemy się zdecydować czy kupić bluzkę czerwoną, czy czarną. Skupiamy uwagę na czerwonej bluzce i kładziemy na nią, albo obok niej lewą rękę a następnie pytamy: czy ta bluzka jest dla mnie odpowiednia? Następnie nad czarną i ponownie zadajemy to samo pytanie. Jeśli obie odpowiedzi będą pozytywne to możemy pytać dalej: czy będę bardziej zadowolona z czerwonej bluzki niż z czarnej? Czy będę ładniej wyglądać w czarnej bluzce? Ważne jest takie formułowanie pytania, by odpowiedź mogła być konkretna.

Jak pracować z wahadełkiem?

Intuicyjnie wybieramy odpowiednie wahadełko. Oczyszczamy je, na przykład w wodzie z solą, albo kadzidłem. Ustalamy wysokość na której będzie nam najwygodniej trzymać nitkę. Stopniowo i powoli skracając długość sznurka czekamy aż wahadełko zacznie się samo poruszać (kręcić). Wówczas zaznaczamy koralikiem, albo jakimś kolorem, czy supełkiem- miejsce w którym odtąd będziemy trzymać palcami sznurek. Siadamy, albo stoimy prosto (nogi nie mogą się krzyżować). Chwytamy w zaznaczonym miejscu nitkę w dwa palce (pomiędzy wskazujący a kciuk). Łokieć opieramy na stole. Ręka w nadgarstku lekko zgięta. Drugą rękę (wolną) kładziemy płasko przed sobą. Potem programujemy wahadełko. Mówimy „Tak” i siłą woli sprawiamy, że kiwa się ono do przodu i do tyłu. Przy odpowiedzi na Tak wahadełko może także wykonywać ruchy obrotowe w prawą stronę (zgodne z obrotem wskazówek zegara). Potem mówimy: „Nie” i sprawiamy, że przesuwa się ono z lewej strony do prawej. Wahadełko odpowiadając: nie może również wykonywać okrężne ruchy w lewą stronę (przeciwne do obrotów wskazówek zegara). Potem zadajemy oczywiste pytania na które znamy odpowiedź. Sprawdzamy w ten sposób czy wahadełko udziela poprawnych odpowiedzi. Na przykład pytamy: Czy mieszkam w Polsce ? Czy jestem kobietą? I sprawdzamy czy wahadełko udziela twierdzących odpowiedzi. Potem zadajemy pytania „na nie”, przykładowo: Czy mieszkam na Księżycu? Czy umiem latać?

Wróżenie wahadełkiem

Jeśli wahadełko odpowiada zgodnie z prawdą możemy przejść do poważniejszych pytań, na które nie znamy odpowiedzi, np. Czy powinnam iść na kurs Tarota? Czy powinnam zmienić pracę? Przy zadawaniu pytań należy silnie się na nich koncentrować, natomiast nie można sugerować odpowiedzi, którą chcemy uzyskać. Jeśli wahadełko nie poruszy się w żadną stronę to oznacza to, że odpowiedź jest neutralna (nie wiem).

Oczyszczanie wahadełkiem

Wahadełkiem możemy również oczyszczać wybrane pomieszczenia, albo organizm ludzki z chorób. Przede wszystkim należy pamiętać, że przy oczyszczaniu wahadło zawsze kręci się w lewą stronę. Zasada jest prosta: najpierw zawsze oczyszczamy, potem ładujemy oczyszczone miejsce (nie może być pustki). Przy ładowaniu wahadło powinno kręcić się w prawą stronę.

Jak dbać o wahadełko?

Niektóre wahadełka trzeba oczyszczać, ponieważ gromadzą w sobie negatywną energię. O wahadełka z kamieni należy dbać podobnie jak o inne minerały (woda z solą, słońce, ziemia). Można kupić specjalne małe pokrowce w których możesz przechowywać wahadełko. Można też je trzymać w woreczku.

Gdy w Polsce nie można było jeszcze kupić wahadełek, to często na sznurku wieszano obrączkę ślubną. Tak skonstruowane „wahadełko” również spełniało swoją funkcję. Im więcej będziesz ćwiczyć z wahadełkiem, tym większą wprawę uzyskasz. Pracujesz bowiem na energii, a tutaj istotne jest zdobywanie doświadczenia, które przy prawidłowej pracy powinno podwyższyć Twoje wibracje oraz pogłębić intuicję i zdolność do odczuwania, a tym samym polepszyć kontakt z własną podświadomością.

Pracując z wahadełkiem pamiętaj o wyciszeniu myśli i koncentracji. Nie używaj go gdy jesteś chora, albo zdenerwowana.


Dodaj komentarz