Współczesna Czarownica ?

Anna S | 10 grudnia 2013

flickr.com

flickr.com

Większość czarownic i wiedźm już dawno temu spalono na stosach, co spowodowało, że ludzie generalnie przestali wierzyć w magię. Obawa i strach przed tym co nieznane, niemożliwe do ogarnięcia rozumem, sprawiły, że walka z czarami okazała się niesamowicie skuteczna.

Czy dzisiaj można zatem spotkać jeszcze jakąś czarownicę, wiedźmę? A jeśli tak, to jak ją rozpoznać i czy należy jej się obawiać?

Wiedźma a czarownica ?

Owszem, można współcześnie spotkać czarownicę, czy wiedźmę. Warto jednak odróżnić wiedźmę od czarownicy. Wiedźma to ta, która „wie”. Związana jest z przyrodą, żyje w zgodzie z prawami natury, potrafi leczyć ziołami oraz kamieniami. Pomaga innym ludziom odzyskać zdrowie fizyczne i psychiczne, można ją nazwać Uzdrowicielką. Potrafi nawiązać kontakt z duszami ludzi i zwierząt. Każda Wiedźma zna się również na wróżbiarstwie, czyli potrafi przepowiadać przyszłość, czy odczytywać przeszłość. Wiedźma posiada potężną energię kobiecą, z którą często się łączy poprzez przyrodę, taniec intuicyjny, śpiew, czy medytację. Przywołując tę energię, najczęściej łączy się w niej z określoną boginią. Dzięki temu dostaje moc. Bogiń jest bardzo dużo. Do najpopularniejszych należą Izyda, czy Diana. Męski „odpowiednik” Wiedźmy stanowi Wiedźmin, a Czarownicy- Czarownik.

Współczesna czarownica najczęściej praktykuje magię ceremonialną, która może być czarna, lub biała (czyli dobra, lub zła), potrafi więc rzucać uroki, jak również klątwy. Czarownice spotykają się w swoim gronie, są to przeważnie zamknięte zloty.

Dlaczego ludzie boją się czarownic i wiedźm?

Wiedźmy jak i czarownice, zarówno dawniej jak i dzisiaj, budzą zazwyczaj lęk. Kościół i prześladowania czarownic doprowadziły do wytworzenia się w ludziach negatywnych skojarzeń z czarownicami. Przekonania te są bardzo silne i bazują na strachu. Magia umożliwia bowiem oddziaływanie na subtelnych poziomach, których nie można pojąć rozumem, czy logicznie wytłumaczyć.

Jak i gdzie można spotkać czarownicę?

Nie sposób się stać z dnia na dzień czarownicą. Nie wystarczy założyć czarną suknię w gotyckim stylu, pofarbować na czarno i zapuścić włosy oraz obwiesić się amuletami. Czarownica posiada silną energię z którą już się rodzi. Wynika ona z jej poprzednich inkarnacji, ponieważ w dawniejszych wcieleniach praktykowała już magię. Te zgromadzone doświadczenia pozostają w jej aurze oraz zostały zapamiętane przez duszę. Dlatego o tym, czy ktoś jest czarownicą, nie świadczą wcale słowa, czy ubiór, ale jej siła wewnętrzna, którą ludzie odczuwają w jej obecności. W szczególności czują oni niepokój, zdziwienie, czy nawet lęk przed dłuższym patrzeniem jej w oczy. Dotyk czarownicy również bywa odbierany jako niespotykany, często przy podaniu ręki przebiega silna energia (ciepło, zimno, a nawet „prąd”).

Spotykając czarownicę ludzie najczęściej mówią: ona jest jakaś dziwna, ona przenika mnie spojrzeniem, w jej oczach jest coś co sprawia, że zaczynam czuć się niepewnie, w jej obecności czuję się dziwnie, inaczej, nie wiem dlaczego, ale czuję, że ona jest inna, boję się jej.

Kim jest współczesna czarownica, wiedźma?

Czarownica, czy wiedźma to kobieta mądra, wie czego chce od życia więc żyje w zgodzie ze sobą i swoimi pragnieniami. Obecnie zajmuje się głównie doradzaniem innym ludziom, którzy szukają u niej nadziei oraz pomocy chcąc znaleźć rozwiązania w wielu sprawach, na które nie znają odpowiedzi.

Jeśli bardzo chcesz i masz czyste intencje, to zapewne spotkasz kiedyś czarownicę. Jednak uważaj, bo o wiele łatwiej spotkać taką, która zajmuje się czarną magia, gdyż ona chętniej wychodzi do ludzi. Potrzebuje ich energii do wzmocnienia się. Natomiast dobra czarownica najczęściej przebywa samotnie, albo w swoim kręgu znajomych, czy na łonie przyrody.

Jak poznasz, czy kobieta jest Czarownicą (Wiedźmą)?

 • jest tajemnicza, często nieprzewidywalna i zaskakująca, trudno Ci odczytać jej myśli i ją zrozumieć
 • jest niezależna, ma swój świat i często potrzebuje czasu tylko dla siebie, nie przeszkadza jej samotność
 • ubiera się nietypowo, przeważnie preferuje długie suknie i spódnice, albo ubiera się seksownie
 • jej siła i przenikliwość spojrzenia sprawia, że trudno patrzeć się jej prosto w oczy. Często masz wrażenie, że poprzez takie spojrzenie ona czyta w tobie jak w otwartej książce
 • ma silną energię, którą możesz intensywnie odczuć przy dotyku np. dłoni
 • interesuje się ezoteryką. Może wróżyć z kart (w wersji „light” może uwielbiać stawiać pasjanse z kart), interesuje ją astrologia i horoskopy, numerologia oraz wszystko co związane jest z magią
 • kocha przyrodę i zwierzęta. Zazwyczaj ma w domu kota. Dobrze czuje się w lesie, nad morzem, w górach, gdzie zazwyczaj zbiera kamienie, patyki, zwraca dużą uwagę na drzewa.
 • interesuje się medycyną naturalną, ziołami, zdrowym odżywianiem
 • nie przywiązuje zbytnio uwagi do porządków, często ma bałagan
 • uwielbia różne zapachy, zarówno kwiatów, ziół, jak i perfumy
 • uwielbia palić świece, kadzidełka i ogólnie kocha ogień w każdej postaci (kominek i ogniska)
 • kocha muzykę, śpiew i taniec, które głęboko odczuwa
 • często ma uzdolnienia  plastyczne i manualne więc  szyje, rzeźbi, robi biżuterię, czy maluje
 • lubi biżuterię, chociaż niekoniecznie ją nosi. Wszelkie wisiorki, bransoletki, pierścionki, w szczególności te z naturalnymi kamieniami. Lubi również talizmany i amulety.
 • zna różne przesądy i rytuały. Niekoniecznie je stosuje, ale je zna (sama może nie wiedzieć skąd)
 • preferuje filmy i książki o magii (często fantastyka, psychologia, parapsychologia i baśnie).
 • ma często przeczucia, które się sprawdzają (mówi, żeby czegoś nie robić i zazwyczaj ma rację)
 • lubi burzę, a błyskawice wprawiają ja w zachwyt, uwielbia noc i fascynują ją gwiazdy i Księżyc. Czasami dostrzega wokół niego jakieś rozmaite wzory, potrafi się długo wpatrywać w niebo
 • często jest meteopatką, czyli na jej nastrój i humor ma wpływ pogoda. W słoneczny dzień będzie radosna, natomiast wiatry mogą wywoływać w niej niepokój, natomiast deszcz senność i przygnębienie. Również fazy Księżyca (nów, pełnia) mają duży wpływ na jej nastroje i zachowanie.
 • często w codziennych sytuacjach dostrzega różne znaki, z których wyciąga informacje dla siebie

Liczba komentarzy: 5

 1. Kathi pisze:

  bardzo zaintersowal mnie ten artykul poniewaz wszystkie pukty w czesci po czym poznac czy kobieta jest czarownica zgadzaja sie ze mna. Doslownie wszystkie.

 2. x pisze:

  Dziękuję za ..to.

 3. Soli pisze:

  Wspaniały artykuł pozwolił mi lepiej poznać siebie i swoje życie, zawsze świadomość o swojej inności nie dawała mi spokoju, ciągle myśl skąd te modlitwy, zwyczaje biorą się w mojej głowie… Dziś już wiem i potrafię korzystać z daru i pomagać ludziom

Dodaj komentarz