Zioła, kwiaty i kamienie w magii

Anna S | 19 sierpnia 2013

flickr.com

flickr.com

W magii obok zaklęć i rytuałów używamy przedmiotów, które służą wzmacnianiu energii. Zawsze są one powiązane z czterema żywiołami: wodą, ziemią, powietrzem i ogniem.  Zioła, kwiaty, czy kamienie są stosowane najczęściej, ponieważ łatwo je znaleźć, czy zdobyć. Robimy to zawsze zawsze w określony sposób: znajdujemy odpowiednie zioło, kwiat, czy kamień, poddajemy go określonej energii żywiołu, następnie wizualizujemy i wypowiadamy swoje życzenie.

Zioła: działają w szczególności na sferę materialną. Najlepszy efekt przyniosą zioła, które sama zbierzesz i przygotujesz. Spalone w ogniu przy odpowiednio wysokiej koncentracji psychicznej- mogą spowodować, że spełnią się twoje życzenia. Zioła możesz również wrzucić do wanny i wdychając ich zapach wizualizować, że twoje pragnienia się spełniają. Zioła doskonale nadają się do sporządzania wszelkich naparów, które należy wypić wypowiadając przy tym swoje życzenie.

Napar sporządza się poprzez zalanie ziół wrzątkiem (15-30 g na pół litra wody). I parzenie ok. 10 minut. Napar nadaje się do picia.

Wywar z ziół przygotowuje się z nasion, korzeni, czy kory, które należy zagotować. 15 g ziół na ok. 1 szklankę wody należy gotować ok. 3-4 minuty.

Z ziół możesz również sporządzać proszek. Można go dość długo przechowywać. Suche zioła rozciera się w moździerzu i uciera aż powstanie sypki proszek.

Najbardziej popularne zioła, które doskonale nadają się do praktyk magicznych to:

tymianek: zbieramy w maju-czerwcu, doskonale nadaje się do kąpieli (do wanny wrzuć kilka gałązek tymianku) oczyszczającej przed praktykami magicznymi.

flickr.com

flickr.com

Mięta: to popularne zioło zapewni ci spokój, uchroni przed ślepym gniewem, nienawiścią, a nawet zazdrością. Przygotuj z niej napar, poproś o wsparcie żywioł wody, poświęć napój trzymając go ponad głową i następnie bardzo powoli wypij napar. Wypowiedz krótkie zaklęcie w którym prosisz ducha tego zioła o pomoc. Noszenie przy sobie gałązki mięty i wdychanie jego zapachu ukoi twoje nerwy w każdej sytuacji, gdy czujesz, że za chwilę wybuchniesz złością, czy gniewem.

Kwiaty: oddziałują subtelnie na sferę emocji. Najprostszy rytuał z zastosowaniem kwiatu polega na wrzuceniu go do płynącej wody i wypowiedzeniu życzenia, albo po prostu postawieniu dużej ilości kwiatów w miejscu gdzie najczęściej przebywasz i pozwoleniu im na oddziaływanie w sferze energii.

Pospolity tulipan ma moc godzenia skłóconych osób. Należy przygotować dwie rzeczy (jedna twoja a druga osoby z którą jesteś pokłócona) oraz umieścić je w specjalnym magicznym kręgu a następnie przykryć tulipanami wizualizując jak godzisz się z ta osobą. Możesz również skierować słowa do ducha tulipanów prosząc je o porozumienie w odnowieniu więzi pomiędzy tobą a osobą, z którą się pokłóciłaś.

Kamienie: działają na sferę duchową. Możesz napisać zaklęcie i schować (czy zakopać) je za kamieniem. Kamienie współdziałają również z żywiołem ognia, możesz więc pozostawić wybrany kamień koło świecy z określoną intencją i poczekać aż świeca się sama wypali. Kamienie można moczyć w wodzie, a potem myć się w niej, albo ją pić. Dobre efekty przynosi również noszenie przy sobie kamieni.

W magii używamy zazwyczaj kamieni szlachetnych i półszlachetnych, a każdy z nich obdarzony jest innymi właściwościami z którymi najlepiej się wcześniej zapoznać. Przykładowo piękny ametyst bardzo wzmacnia zdolności parapsychiczne, ale jednocześnie nie sprzyja miłości. Jeśli pragniesz znaleźć miłość, zakochać się- to lepiej unikaj ametystów.

Każdy kamień  najlepiej oczyścić, zwłaszcza jeśli dostałaś go w prezencie i nie jesteś pewna jakie intencje miała osoba, która cię obdarowała. Kamienie oczyszczamy pod bieżąca wodą, a następnie kładziemy na słońcu.

Kamienie możesz nosić przy sobie np. w woreczku w kieszeni. Do rytuałów magicznych nadają się zarówno małe jak i duże kamienie.


Dodaj komentarz