Zodiak

Zodiak to 12 identycznych sfer na niebie – podział nieboskłonu na 12 równych ekliptyk (Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Strzelec, Skorpion, Koziorożec, Wodnik, Ryby). Każda z pór roku patronuje trzem znakom zodiaku:

Wiosna – Baran, Byk, Bliźnięta

Lato – Rak, Lew, Panna

Jesień – Waga, Skorpion, Strzelec

Zima – Koziorożec, Wodnik, Ryby

Twój osobisty horoskop

Wróżka Jolanta Welter - Horoskop urodzeniowy, Tarot, Feng Shui
Opracowuje Jolanta Welter

Bezpośrednie połączenie telefoniczne z wróżką lub jej asystentem:

z telefonu stacjonarnego: 700 788 028

z telefonu komórkowego: *740 98 28

Wyślij SMS pod numer 7235 o treści:

HO.data ur.Twoje pytanie


Np: HO.1980.05.27.Czy cos zmieni sie w sprawach sercowych?

Koszt połączenia z tel. stacjonarnego z nr 700 788 028 oraz z telefonu komórkowego z nr *740 98 28 wynosi 4 zł netto (4,92 z VAT).
Koszt wysłania SMS na nr 7235 wynosi 2zł netto (2,46 z VAT).

Każdy z ludzi posiada własny znak zodiaku, który zostaje mu przypisany w chwili narodzin. Jeśli ktoś urodził się niemal na granicy dwóch znaków, często odpowiada dwóm typom charakterologicznym i może z powodzeniem czytać oba horoskopy. W zależności od daty odmiennie charakteryzuje się znaki zodiaku ze względu na ich znaczenie – każdy znak nasyca człowieka innymi zaletami i wadami, talentami, usposobieniem itd. Aby poznać swój znak zodiaku warto przeczytać jego opis i odnieść się do rozmaitych horoskopów, wróżb, numerologii czy przepowiedni.

Istnieje także chiński zodiak, w którym w zależności od roku urodzenia, ludziom patronują różne zwierzęta oraz stworzenia (także mityczne np.: smok). Chińskie znaki zodiaku to warta poznania metoda zgłębiania swojej osobowości oraz charakteru, ponieważ kolejne znaki zodiaku nadają ludziom, którym patronują, różnorodne cechy.

 

Znaki zodiaku – poznaj szczegóły

baran

[X] Zamknij

Baran

baran
Osoby spod znaku Barana są aktywne, żywiołowe i energiczne. Ten znak zodiaku obdarza ludzi go noszących dobrym zdrowiem, wigorem oraz tężyzną fizyczną. Barany są bardzo towarzyskie, mają duże poczucie humoru i powodzenie u płci przeciwnej, lubią się bawić, bywają przy tym rozrzutne oraz nierozważne. Zdarza się, że ten znak zodiaku znamionuje impulsywność, porywczość, czasem agresja (zarówno słowna jak i fizyczna) oraz zazdrosna natura. W miłości osoby spod znaku Barana są namiętne, potrzebują wiele uwagi i zainteresowania, cenią szczere komplementy oraz pomysłowość partnera odnośnie randek czy intymności.

byk

[X] Zamknij

Byk

byk
Byki to osoby niezwykle wytrwałe, cierpliwe i odporne na niepowodzenia, które mobilizują je do jeszcze większego wysiłku. Ten znak zodiaku odznacza się nieustępliwością w działaniu, zdolnością do poświęceń oraz szlachetnością. Zwykle Byki są również oszczędne, zapobiegliwe w kwestii finansowej, co często doprowadza do skąpstwa czy materializmu. Zdarza się, że ten znak zodiaku charakteryzuje się pamiętliwością, Byk niełatwo wybacza przykrości i prawie nigdy o nich nie zapomina. Mimo posiadanych wad osoby spod znaku Byka są zwykle uśmiechnięte i wdzięczne w kontaktach, bardzo szczere oraz uczciwe, co jest ich niewątpliwymi atutami.

bliznieta

[X] Zamknij

Bliźnięta

bliznieta
Ten znak zodiaku zapowiada, że poznana osoba jest towarzyska, gadatliwa i łatwo wchodzi w relacje z innymi ludźmi. Kontakty z Bliźniętami są z reguły sympatyczne i przyjemne, choć zdarza się, że ten znak zodiaku ma trudności z wywiązaniem się z danych obietnic. Niektóre Bliźnięta bywają bardzo nierozważne w nawiązywaniu znajomości, wychodzą z jakąś inicjatywą i nie potrafią doprowadzić jej do końca lub po prostu źle lokują uczucia. Wśród innych znaków zodiaku Bliźnięta wyróżniają się pracowitością i zaradnością, ale cechuje je jednocześnie słomiany zapał oraz niska odporność na nieszczere pochwały czy pochlebstwa, za które są gotowe wiele zrobić.

rak

[X] Zamknij

Rak

rak
Raki to ludzie ceniący tradycyjne wartości – dom, dzieci, wierność, poczucie bezpieczeństwa. Ten znak zodiaku wspaniale zadba o ciepło domowego ogniska, to wrażliwy i delikatny domator. Nie powinno się jednak na Raka, jako znak zodiaku, patrzeć tylko przez pryzmat jego domowych zalet! Wiele Raków posiada rozmaite talenty, dzięki którym stają się sławne. Niełatwo zdobyć zaufanie Raka – to często osoby pełne kompleksów, bojaźliwe i pesymistyczne. Jeśli ktoś urazi Raka może być pewien, że zostanie to zapamiętane.

lew

[X] Zamknij

Lew

lew
Osoby noszące znak zodiaku Lwa są bardzo ambitne, przebojowe i hałaśliwe, dużo mówią i nie lubią pozostawiać w cieniu – blask oraz sława to ich żywioł. Lwy konsekwentnie dążą do celu, cenią w życiu wygodę, luksus i pieniądze, choć nie są materialistami. Większość Lwów jest bardzo odporna psychicznie i wspaniale radzi sobie ze stresem, cechuje je także mocne zdrowie. Często ambicje Lwów rozbudzają w nich żądzę władzy, dlatego czasem dążą do celu bez względu na koszty, bywają zaborcze, bardzo wymagające oraz agresywne.

panna

[X] Zamknij

Panna

panna
Ten znak zodiaku nadaje ludziom go noszącym wiele cenionych zalet – Panny są delikatne, czułe, opiekuńcze, szybko się uczą i najczęściej lubią pracować. Wiele osób spod znaku Panny cechuje wrodzona skromność. Niemniej nie należy lekceważyć Panien – ten znak zodiaku to również złośliwość, bezdyskusyjność poglądów, chęć kierowania cudzym życiem oraz interesowność w kontaktach z innymi. Niemniej Panna jako znak zodiaku wypada pozytywnie, ponieważ warto pamiętać o jego opiekuńczym, rodzinnym wydźwięku.

waga

[X] Zamknij

Waga

waga
Ludzie urodzeni w znaku zodiaku Wagi to urocze osoby pełne inteligencji, taktu i wdzięku, bardzo atrakcyjne dla płci przeciwnej oraz często utalentowane na polu artystycznym. Typowa Waga ceni sobie harmonię w życiu, nie jest kłótliwa ani nieuczciwa. Ten znak zodiaku to przede wszystkim pokojowa natura obdarzona dużym urokiem. Zdarza się jednak, że niektóre Wagi pielęgnują w sobie wady, które przeczą ich delikatnej osobowości i wtedy stają się złośliwe, nieufne oraz niesprawiedliwe. Bez względu na to, czy Waga rozwija swój umysł, talent czy wady, każda z nich uwielbia odpoczywać, leniuchować i nie wykazywać zbytniego zainteresowania jakąkolwiek pracą.

skorpion

[X] Zamknij

Skorpion

skorpion
Znak zodiaku, jakim jest Skorpion cechuje niezwykła aktywność, energia i nieumiarkowanie w działaniu – Skorpiony są tak samo namiętne w kwestiach pracy, związku, co zemsty czy dążenia do celu po trupach. Wiele Skorpionów bywa złośliwych, mają ironiczne, pełne zgryźliwości usposobienie. Delikatnie traktowany Skorpion potrafi jednak pokazać także swoją drugą twarz – osoby pracowitej, inteligentnej, zabawnej oraz oryginalnej. Często zdarza się, że Skorpiony osiągają duży sukces zawodowy dzięki swojej wrodzonej bystrości i intelekcie. Niemniej prawdziwy Skorpion jest zwykle osobą, której trzeba okazać wielką wyrozumiałość, gdy zachowuje się arogancko czy opryskliwie.

strzelec

[X] Zamknij

Strzelec

strzelec
Ten znak zodiaku cechuje wielu ludzi utalentowanych, którzy często osiągają sukces w wybranej dziedzinie. Zwykle Strzelec jest osobą wykształconą, która łatwo się uczy i z przyjemnością zdobywa wiedzę oraz nowe umiejętności. Strzelce cenią sobie szczerość, nie znoszą zakłamania a każda odkryta przez nie zdrada czy fałsz są ostro krytykowane. Ludzie posiadający mniejszy zasób wiedzy, niż Strzelec, mogą mieć trudności w znalezieniu z nim wspólnego języka – to wymagający partnerzy do rozmowy i związku. Wśród wad tego znaku zodiaku pojawia się czasem zbytnia pycha, zarozumialstwo, nieumiejętność opanowania złości i impulsywność.

koziorozec

[X] Zamknij

Koziorożec

koziorozec
Ten znak zodiaku charakteryzuje ludzi, którzy są wielkimi realistami, myślących logicznie i często bez fantazji. Wiele Koziorożców ceni skrajną niezależność w każdej kwestii, dlatego wśród osób spod tego znaku zdarzają się ludzie bardzo skryci i zamknięci w sobie, nieskorzy do zwierzeń. Koziorożce zwykle nie są ciekawskie w stosunku do innych ludzi, bywają wyniosłe, pyszne oraz wyizolowane. Wśród zalet tego znaku warto wymienić pracowitość, rozsądek, rozwagę oraz umiejętność sprowadzenia do parteru bardziej marzycielskich i nieżyciowych znaków.

wodnik

[X] Zamknij

Wodnik

wodnik
Znak Zodiaku, jakim jest Wodnik to dominacja natury towarzyskiej, przyjemnej w kontaktach z innymi, rozrywkowej oraz uprzejmej. Wodniki są z reguły spokojne emocjonalnie, rzadko okazują zdenerwowanie czy złość. Duża inteligencja Wodników sprawia, że z reguły nie mają kłopotów z nauką czy pracą, są przy tym bardzo cierpliwe i wytrwałe, co sprzyja sukcesom. Wiele Wodników wykazuje jednak tendencje do bycia małostkowymi, skupionymi na wyglądzie zewnętrznym i atrakcyjności. Zdarza się, że Wodnik bywa kapryśny oraz marudny, ulega swoim frustracjom i wtedy może być nieprzyjemny w kontaktach.

ryby

[X] Zamknij

Ryby

ryby
Ten znak zodiaku nadaje ludziom wielką wrażliwość, subtelność oraz delikatność, co uznaje się za atuty, niemniej ich nadmiar może u Ryb oznaczać także słabą wolę, brak asertywności i strach przed pokazaniem indywidualności. Wiele Ryb dąży do tego, aby zniknąć w tłumie, nie lubią się wyróżniać, konkurować ani wychylać się poza pewien przyjęty kanon. Otoczenie bardzo rzutuje na znak zodiaku, jakim są Ryby – jeśli bliscy Ryb okazują im wsparcie i zrozumienie, mogą one osiągnąć duży sukces zawodowy a nawet towarzyski. Uległość Ryb sprawia, że często popadają w nałogi, zawierają pochopne małżeństwa, bywają bierne i skłonne do chorób na tle emocjonalnym.

Dopasowanie znaków zodiaku

Jeśli marzysz o szczęśliwym związku pełnym akceptacji, miłości i namiętności sprawdź, czy Wasze znaki zodiaku można połączyć w satysfakcjonujące pary. Dopasowanie to coś, co sprawia, że niektóre znaki zodiaku są wręcz stworzone do związku, inne zaś mogą mieć z tym trudności. Przekonaj się, czy Wasz związek będzie wymagał pracy, czy może jesteście parą, która idealnie się dobrała – dopasowanie znaków zodiaków odpowie na to i wiele innych pytań. Dowiesz się także, jak należy postępować z partnerem, co ceni on w ukochanej osobie i jak pielęgnować uczucie, aby było trwałe oraz pełne namiętności. Poznasz również swoje wady i zalety, które mają wpływ na związek, uczuciowość oraz partnerstwo.

Kamienie a znaki zodiaku

Kamienie szlachetne wywierają duży wpływ na życie ludzi – ich energia potrafi spotęgować zalety człowieka, wydobyć z niego ukryte zdolności czy talenty. Najczęściej kamienie łączą się z poszczególnymi znakami zodiaku – kamienie szlachetne a znaki zodiaku to ciekawe zagadnienie, którego znajomość pozwala dobrać najlepszy talizman do osoby. Wszystkie znaki zodiaku posiadają swoje kamienie szlachetne – poznaj swój, aby Twoje życie stało się lepsze.

Wiele osób wierzy, że kamienie szlachetne mają realny wpływ na samopoczucie, zdrowie i powodzenie człowieka. Każdemu znakowi zodiaku przyporządkowano pewne kamienie lub minerały, które szczególnie im sprzyjają – poznaj swój talizman i noś go przy sobie w postaci biżuterii, drobiazgu w portfelu lub innej ozdoby, by przynosił Ci szczęście.

Baran – rubin, koral, ametyst
Byk – szafir, turkus, szmaragd
Bliźnięta – opal, tygrysie oko, różowy kwarc
Rak – opal, agat, kocie oko
Lew – bawole oko, cytryn, topaz
Panna – szafir, nefryt, lapis lazuli
Waga – turkus, lazuryt, diament
Skorpion – opal, jaspis, bawole oko
Strzelec – bursztyn, kryształ górski, agat
Koziorożec – rubin, granat, onyks
Wodnik – sokole oko, cytryn, ametyst
Ryby – koral, selenit, turkus

Chiński zodiak

W orientalnym horoskopie występują niezwykle interesujące chińskie znaki zodiaku, które wyrażone są gatunkami zwierząt i przypisanymi im cechami. Aby poznać swój zodiak chiński podajesz rok, miesiąc i dzień urodzenia, po czym sprawdzasz, jakie zwierzę dominowało w tym okresie – to Twój chiński opiekun. Chcesz poznać chińskie znaki zodiaku i zobaczyć, jakie zwierzę patronuje Tobie? Zapraszamy!

Chiński horoskop opiera się na przekonaniu, że kolejnymi latami rządzą zwierzęta obdarzone cechami, które przenoszą się na ludzi urodzonych w określonym przedziale czasowym. Jeśli jesteś ciekaw, jakie stworzenie Ci patronuje, zamów Horoskop chiński i dowiedz, pod czyją opieką jesteś.

Pamiętaj, że w tym horoskopie Twoim opiekunem jest zwierzę lub stworzenie, które obdarza Cię pewnymi cechami – zarówno zaletami, jak i wadami. Horoskop chiński posługuje się dwunastoma wizerunkami znaków, które posiadają bogate opisy oraz charakterystykę. Wśród chińskich znaków zodiaku wyróżnia się: Tygrysa, Szczura, Bawoła (Krowę), Kozę (Owcę), Zająca (Królika), Smoka, Węża, Konia, Małpę, Koguta, Psa, Dzika (Świnię).

Charakterystyka chińskich znaków zodiaku

Wybierz swoją datę urodzenia by sprawdzić jaki jest Twój chiński znak zodiaku

szczur

[X] Zamknij

Szczur

szczur
Osoby urodzone w roku Szczura są bardzo ambitne, przebojowe i pracowite. Zwykle to także ludzie pełni ciekawości świata, ceniący wszelką aktywność oraz nowatorskie pomysły. Szczury cechuje towarzyska natura, uprzejmość oraz gościnność w kontaktach z innymi. Osoby spod tego znaku odznaczają się również cechami przywódczymi, lubią przewodzić grupie, są inteligentne oraz potrafią planować przyszłość. Zawody, w których Szczur się sprawdzi to np.: dyrektor, polityk, tłumacz, przedsiębiorca.

bawol

[X] Zamknij

Wół

bawol
Osoby, które urodziły się w roku Woła cechuje wielka cierpliwość życiowa, wytrwałość, odpowiedzialność i pracowitość. Woły są spolegliwe i spokojne, nierzadko bardzo solidne oraz rzetelne – ściśle dotrzymują danego słowa i nigdy nie łamią obietnic. Wadą Wołów bywa to, że są uparte i trudno z nimi dyskutować, często wyznają konserwatywne wartości, których nigdy nie zmieniają bez względu na okoliczności. Profesje, w których ten znak odnajdzie swoje powołanie to np.: mechanik, ogrodnik, inżynier, architekt.

tygrys

[X] Zamknij

Tygrys

tygrys
Osoby, których opiekunem jest Tygrys, są zwykle bardzo aktywne i energiczne, lubią być w ciągłym ruchu i doświadczać nowych wyzwań. Tygrysy cenią wolność, ale jednocześnie są towarzyskie i rozrywkowe. Zdarza się, że ten znak nadaje ludziom dużą impulsywność, nierozwagę czy pochopność w podejmowaniu ważnych decyzji. Niemniej Tygrysy to urodzeni przywódcy, którym często sprzyja szczęście. Najlepsze zawody dla Tygrysa to np.: aktor, kierownik, pisarz, muzyk.

krolik

[X] Zamknij

Królik (zając)

krolik
Osoby-Króliki to ludzie skryci, nieśmiali i cisi, często żyją we własnym świecie i trudno im otworzyć się na innych. Wiele Królików ceni sobie dużą prywatność i spokojne życie bez jakichkolwiek konfliktów. Osoby, którymi opiekuje się Królik, cechuje oszczędność i zapobiegliwość, ale nie skąpstwo, to ludzie zwykle dyskretnie eleganccy, wytworni i jakby z innej epoki. Wiele Królików nie umie wyrazić swojego zdania, bojąc się konfrontacji, więc trudno im sięgać po to, o czym marzą, niemniej to urocze, delikatne osoby pełne zalet. Zawody dla Królika to np.: pisarz, terapeuta, masażysta, korepetytor.

smok

[X] Zamknij

Smok

smok
Osoby urodzone w roku Smoka są bardzo niezależne i samodzielne, ceniące wolność oraz pomysłowość. Smoki nie lubią przestrzegać żadnych ograniczeń, bywają aroganckie i ironiczne. Zdarza się, że Smok specjalnie się izoluje, oddala od ludzi i doskonale radzi sobie sam. Niemniej Smoki mają wiele zalet – są odważne, bystre, pewne siebie i kreatywne. Najlepsze zawody dla smoków to np.: żołnierz, inżynier, inwestor, adwokat.

waz

[X] Zamknij

Wąż

waz
Osoby urodzone w roku Węża odznaczają się tajemniczością i skrytością, trudno zdobyć ich zaufanie. Typowe Węże są inteligentne, bystre i sprytne, mają dużo wdzięku, co sprawia, że są bardzo atrakcyjne w oczach płci przeciwnej. Zdarza się, że Wąż bywa gruboskórny a nawet podły, chociaż dobrze traktowany staje się opiekuńczy oraz pełen namiętności. Idealne profesje dla Węży to np.: polityk, socjolog, jubiler, analityk finansowy.

kon

[X] Zamknij

Koń

kon
Ludzie, którymi opiekuje się Koń są niezależni i wolni, często cechuje ich niecierpliwość oraz porywczość. Typowe Konie lubią jednak towarzystwo, są dość rozrywkowe i przyjemne w kontaktach. Ludzie z roku Konia to duzi indywidualiści, ceniący tych, którzy akceptują ich odmienność oraz potrzebę przestrzeni. Dobre zawody dla Konia to np.: barman, pilot, informatyk, nauczyciel.

koza

[X] Zamknij

Owca (koza)

koza
Ci, którzy urodzili się w roku Owcy, są przede wszystkim bardzo spokojni, mają nieśmiałe i skryte usposobienie, za którym często kryje się życiowa naiwność. Wiele Owiec to wyjątkowo cierpliwe oraz wyrozumiałe osoby, które odznaczają się łagodnością w obejściu i dużą opiekuńczością. Dobre zawody dla Owiec to np.: pielęgniarka, lekarz, fryzjer, masażysta.

malpa

[X] Zamknij

Małpa

malpa
Osoby urodzone w roku Małpy to prawdziwe dusze towarzystwa – są kontaktowe, gadatliwe, zabawne i mają duże poczucie humoru. Większość Małp to ludzie bystrzy, obdarzeni dużym intelektem i zmysłem spostrzegawczości. Małpom zdarza się jednak podstępność w działaniu i zbytnia porywczość w podejmowaniu decyzji. Osoby spod tego znaku odnajdą się w takich zawodach, jak: sprzedawca, lekarz, krytyk, naukowiec.

kogut

[X] Zamknij

Kogut

kogut
Osoby, którym patronuje Kogut, są bardzo pracowite i wytrwałe w dążeniu do celu, niełatwo się poddają, działają zawsze uczciwie oraz sumiennie. Koguty cechuje zamiłowanie do porządku, bywają w tym nawet pedantyczne, to perfekcjoniści, którym zdarza się nadmierne skupianie na drobiazgach. Koguty sprawdzą się w następujących zawodach: tancerz, muzyk, agent ubezpieczeniowy, księgowy.

pies

[X] Zamknij

Pies

pies
Ludzie urodzeni w roku Psa cechują się wielką lojalnością w kontaktach z przyjaciółmi oraz wiernością w związkach. To osoby przyjazne, na których zaufanie trzeba sobie zasłużyć. Lubią towarzystwo, ale w zawieraniu bliższych znajomości są ostrożne. W życiu Psy kierują się moralnością, bywają jednak bardzo wymagające w stosunku do otoczenia i często miewają pesymistyczne myśli. Najlepsze zawody dla ludzi z roku Psa to np.: nauczyciel, położna, policjant, duchowny.

dziek

[X] Zamknij

Świnia

dziek
Osoby, którym patronuje Świnia, są bardzo towarzyskie, cenią kontakty z przyjaciółmi, wobec których są niezwykle wyrozumiałe i ofiarne. Wiele osób spod tego znaku jest rozrzutnych, ale ci, którym pożyczają pieniądze, to z reguły ludzie uczciwi, zwracający szybko swoje długi. Wadą osób z roku Świni jest życiowa łatwowierność – zdarza się, że zaufają komuś, kto na to nie zasługuje, bo chce wykorzystać ich przyjazne usposobienie. Profesje dobre dla Świń to np.: weterynarz, lekarz, szef kuchni, pracownik magazynu.
Zodiak