Zwierzęta mocy. Jak je przywołać

Anna S | 22 marca 2013

flickr.com

flickr.com

Zwierzę mocy to istota duchowa, z innych światów. Towarzyszy ludziom w ich pobycie na ziemi, wspierając i pomagając im. Posiada cechy utożsamiane w danej kulturze z określonym zwierzęciem (np. lis – przebiegłość, niedźwiedź- siła, kruk – mądrość itp.).W Innych Światach mieszkają różne formy energii, które potocznie nazywamy istotami duchowymi. Wśród nich wyróżniamy też zwierzęta mocy, które zaliczamy do kategorii Pomocników. Jak sama nazwa wskazuje ich rolą jest udzielanie pomocy. Zwierzęta Mocy są przy Tobie dłuższy czas (miesiąc, kilka lat) i pomagają Ci w określonym problemie, z którym aktualnie się mierzysz. Można powiedzieć, że są to nasze duchy opiekuńcze. Możliwe, że zobaczyłeś je kiedyś we śnie, nawet nie zdając sobie sprawy, że to Twoje zwierzę mocy.

Możesz je przywołać w tańcu transowym, przy bębnach. Jednak wcześniej trzeba nauczyć się wchodzenia w szamański stan świadomości, co nie jest wcale proste. Żeby skontaktować się ze swoim zwierzęciem mocy, trzeba w stanie zmienionego stanu świadomości, udać się do Innych Światów i tam złapać zwierzę. Jest to trudne, ale jeśli Ci się uda- zabierasz je ze sobą do naszego świata, aby je „wchłonąć”. Czujesz jak Cię przenika, a później tańczysz „taniec” tego zwierzęcia, co wzmacnia wasz kontakt. Twoje ruchy przypominają zachowania przejawiane przez zwierzę, przykładowo jeśli jest to ptak- to możesz machać rękoma itp.

Jak przywołac swoje zwierzę mocy?

Można spróbować poznać swoje zwierzę mocy w relaksacji poprzez wizualizację wchodząc w

flickr.com

flickr.com

lekki stan transu. Najlepiej gdyby prowadziła Cię druga osoba, przekazując określone sugestie. Wygodnie siadasz, albo kładziesz się, zamykasz oczy, spokojnie i głęboko oddychasz. Jeśli jesteś wyciszony, ogarnia Cię spokój- wówczas przenosisz się w jakieś przyjemne miejsce, np. do lasu. Tam siadasz i rozglądasz się wokół. Możesz widzieć tylko przyrodę, słyszeć różne dźwięki, ale możesz tez widzieć różne zwierzęta. Oczywiście nie wszystkie są Twoimi zwierzętami mocy. Będzie nim to, które samo do Ciebie podejdzie i nawiąże kontakt. Możesz spróbować z nim porozmawiać, poprosić o radę, wskazówki. Jednak często przy pierwszym kontakcie zwierzę przychodzi tylko się przywitać, co i tak jest dla nas wspaniałym i niezapomnianym przeżyciem.

Człowiek może nie mieć żadnego zwierzęcia mocy, może mieć jedno, dwa, albo trzy. Warto wiedzieć, że zwierzę mocy nie działa tak jak np. anioły. Za pomoc jaką Ci ofiaruje- wymaga szacunku wyrażającego się poprzez np. taniec, palenie kadzidła, czy śpiewanie pieśni. Jeśli masz swoje zwierzę mocy, przeważnie czujesz więź i wielką sympatię do takiego samego gatunku, które żyje na wolności i można je spotkać w realnym świecie. Zazwyczaj się go nie boisz, lecz podziwiasz.

Zwierzę mocy wzmacnia duchowo, sprawiając, że na ziemi mamy więcej mocy, a w świecie duchowym możemy przeobrazić się w dane zwierzę (np. latać jak orzeł, czy biec jak pantera). Mając je przy sobie- możemy przywołać je w określonych momentach życia wymagających od nas odwagi, sprytu, szybkości itp.

Każde zwierzę obdarza i wspiera innymi cechami, które są nam aktualnie potrzebne w życiu. Zwierzę mocy znajdziesz wyłącznie wśród dzikich zwierząt (żyjących na wolności), udomowione pozbawione są swoich pierwotnych cech i instynktów. Najczęściej pojawiają się przy nas następujące zwierzęta mocy:

Kot: spryt, uczy panowania nad ego, na pewno tajemniczy i indywidualista, uczy chodzić własnymi ścieżkami

Kruk: mądrość, inteligencja

Pantera, puma: samodzielność, niezależność, odwaga.

Wilk: wytrwałość, odporność, uczy życia w społeczeństwie

Lis: budzenie się energii seksualnej (kundalini), przebiegłość, pomysłowość

Niedźwiedź polarny: czystość ducha, odwaga

Lew: władza, odwaga, brawura, duma, siła

Sowa: tajemniczość, dobry wzrok i słuch (niewiele przed nimi można ukryć)

Orzeł: duma i siła, przełamywanie strachu


Dodaj komentarz