Żywioły a znaki zodiaku

Anna S | 08 stycznia 2016

zywioly

Istnieje 12 znaków zodiaku, które możemy podzielić na cztery żywioły: ogień, wodę, powietrze i ziemię.

W astrologii i psychologii żywioły możemy przypisać do określonego typu człowieka. Każdy człowiek ma swój indywidualny układ żywiołów w horoskopie, który obrazuje jego charakter, temperament. Istotne jest, który żywioł dominuje w kosmogramie, a którego brakuje. Dlatego każda analiza horoskopu opiera się na sprawdzeniu żywiołów.żywioły

znaki żywiołu ziemi to byk, panna, koziorożec

Popularne określenie „on jest taki przyziemny” idealnie oddaje charakter tego żywiołu. Materialistyczne, praktyczne podejście do życia. Skupianie się na ziemskich aspektach życia. Daje wytrwałość w realizowaniu celów, bez chaosu i pośpiechu.
Powiedzenie „spiesz się powoli” obrazuje sposób działania osób u których dominuje żywioł ziemi. Nie lubią oni zmian, szybkiego tempa życia. Skupiają się na tym co znają, co się sprawdziło. Niepewność i ryzyko ich przeraża. Priorytetem jest stabilizacja, dobrobyt i bezpieczeństwo.

znaki żywiołu wody: rak, skorpion, ryby

Woda to uczucia, emocje i intuicja. To również subtelność i delikatność, dające głębokie postrzeganie świata i ludzi. To duża empatia, również uleganie wpływom innych osób, podatność na różne nastroje. Osoby uduchowione, często „bujające w obłokach”. Zazwyczaj introwertycy, którzy chowają emocje wewnątrz siebie. Ugodowe, boją się konfrontacji, dlatego wolą się wycofać niż walczyć.

znaki żywiołu ognia:baran, lew, strzelec

Ogień daje ciepło, potrafi też spalać na popiół. Dlatego ludzie „ognia” działają szybko i wyraziście. To osoby wybuchowe, które często mówią, potem myślą. Odbierane jako osoby silne i zdecydowane. Często ekstrawertycy, którzy nie potrafią chować w sobie emocji a wyrzucają je z siebie z dużą siłą i szybkością. Zawsze wyróżniają się w tłumie, nigdy nie pozostają niezauważone w grupie. Pobudzają innych do działania.

znaki żywiołu powietrza: bliźnięta, waga, wodnik

Nieprzewidywalni, ekscentryczni, z głową pełną pomysłów. To znaki intelektualne. Bez rozmów, kontaktów i pobudzania umysłu- umierają. Dosyć wszechstronne, o wielu zainteresowaniach. Szybko myślą, analizują i rewelacyjnie inspirują innych.

jak uzupełniać braki

Ogień, ziemia, powietrze i woda stanowią podstawowe energie życiowe. Równowaga tych elementów gwarantuje dobre samopoczucie oraz zdrowie. Jeżeli zajrzymy do swojego kosmogramu, to od razu stwierdzimy jakiego elementu nam brakuje, a jakiego mamy w nadmiarze. Zbyt małą ilość jakiegoś elementu możemy uzupełnić.

  • Masz za mało ziemi? Zajmij się hodowlą kwiatów, pracą w ogródku. Postaraj się jak najczęściej chodzić boso, w szczególności po trawie, czy piasku.
  • Za mało ognia? Zadbaj o to żeby pić ciepłe napoje, jak najwięcej korzystać ze światła dziennego, a najlepiej ze słońca.
  • Za mało powietrza? Zadbaj o to, żeby często wietrzyć pomieszczenia, spaceruj po świeżym powietrzu i głęboko oddychaj.
  • Za mało wody? Zadbaj o to, żeby spędzać wolny czas nad wodą, uprawiać sporty wodne, również dużo daje zwykła kąpiel w wannie albo prysznic.

Niedobór jakiegoś elementu możemy również uzupełnić przebywając z osobą, która reprezentuje określony żywioł. Kobieta z przewagą elementów wody i brakiem elementu ognia będzie przejawiać dużą uczuciowość, wrażliwość i spokój. Przebywając w towarzystwie osoby z przewagą elementów ognia, czyli energiczną, przebojową- również stanie się bardziej aktywna. Możliwe, że takie dwie przeciwstawne osoby będą początkowo się odpychać. Jednak jeżeli otworzą się na siebie- to zaczną się doskonale uzupełniać.


Dodaj komentarz